Як зменшити розмір светри.

Якщо до складу светри входить не тільки шерсть, а й домішка синтетики, то дуже часто після прання така річ розтягується, і носити її на роботу вже не можна. Чи можна зменшити розмір светри і що для цього потрібно зробити?
Інструкція
1
Найперше, що необхідно зробити в такому випадку - випрати улюблений светр в гарячій воді. Налийте в тазик воду, температура якої приблизно 60-70 градусів, замочіть кофту і дайте полежати хвилин 10-15. Потім відразу ж перекладіть в холодну. Обов'язково додайте у воду трохи оцту. Він збереже колір светри . Після цього відіжміть його руками і розкладіть на заздалегідь розіслане рушник. У такому положенні залиште до повного висихання. Ні в якому разі не вішайте светр на плічка, інакше він знову витягнеться під власною вагою.
2
Другий спосіб - виперіть светр в пральній машині також при високій температурі. Але тут з ним може трапитися казус: в той час як ви сподіваєтеся, що він зменшиться на один розмір, светр може «сісти» розмір а на три. Тому краще так не ризикувати.
3
Іноді окремі хімчистки приймають речі для зменшення розмір а. Проконсультуйтеся з майстром, чи зможуть вони вам допомогти. Спеціаліст вивчить склад тканини і скаже, чи можливо трохи зменшити вашу річ чи ні. Але навіть якщо за допомогою хімічного чищення вдасться зменшити светр до потрібних розмір ов, він вже не буде виглядати як новий. Справа в тому, що після термообробки він може звалятися, особливо це проявиться в місцях швів. Тому після хімчистки вам доведеться злегка причесати свій улюблений светр, щоб приховати сліди такої чистки.
4
Ще один спосіб зменшити светр - це вшити його. Візьміть светр, виверніть його і промітати уздовж бічних швів, попередньо зазначивши необхідну ширину. Якщо після примірки вам результат сподобається, тоді сміливо прострочіть шви на машинці. Зайве можна відрізати і краю обмітати вручну.
5
Кращий спосіб - звичайно ж попередити розтягування при пранні. Для цього візьміть голку з подвійною ниткою і промітати великими стібками бокові шви, спинку, рукава, планку. Добре закріпіть нитки на потрібну довжину або зробіть навіть трохи коротше. У такому вигляді і простірніте його в теплій воді з додаванням м'якого засоби для прання делікатних речей або шампуню для волосся. Після прання і полоскання злегка відіжміть і розкладіть сушити на рушник. Коли висохне - злегка пропрасуйте через вологу марлю.
6
Такий спосіб прання захистить ваш светр від витягування, він довгий час буде виглядати новим, стане приємним на дотик і збереже свій колір.