Як вибрати хрестики для плитки.

В облицюванні стіни керамічною плиткою немає нічого складного. Якщо поверхня досить рівна, то ви з легкістю впораєтеся з цим завданням. Необхідно тільки запастися необхідними матеріалами, в тому числі і хрестиками для плитки .
Інструкція
1
Щоб у результаті укладання плитки у вас вийшли однакові міжплиточних шви, використовуйте спеціальні хрестики. Це пластикові вироби виконані у вигляді хрестів, чому їх так і назвали. Сьогодні виробники пропонують різні варіанти хрестиків з різною товщиною від півтора до десяти міліметрів.
2
Вибирайте хрестики, виходячи з бажаної ширини між окремими плитками. Чим більше плитка, тим крупніше повинні бути хрестики. Наприклад, для плитки розмірами 100 на 100 мм хрестики повинні бути шириною 1.5 мм. Укладайте їх в ході роботи, після того як приклеєна чергова плитка. Для цього квадратно-зубчастим шпателем наносите спеціальний підготовлений клей на стіну, збризкують зворотний бік плитки водою, щоб збити з неї пил і досить змочити, розміщуєте плитку на профіль і акуратно притискуєте. Для притиснення краще використовувати металевий рівень, тоді сила натискання на кожну плитку буде однаковою. Після цього ставите хрестики, щоб відокремити один ряд від іншого.
3
Чи не клейте плитку абсолютно без зазорів, тому що в будь-який з них існують похибки габаритів, і ідеально рівно приклеїти плитку один до одного не вдасться. А ще кераміка набухає в результаті впливу води, і хрестики допомагають уникнути тріщин та інших дефектів.
4
При укладанні керамограніта вставляйте хрестики на стики кутів між окремими плитками. Для цього вам знадобиться на кожну плитку по чотири хрестика. Такий спосіб застосовують для створення широких швів. Зазвичай після укладання ці хрестики не видаляються, а затираються.
5
Для більш точного вирівнювання швів між плиткою використовуйте інший метод установки пластикових хрестиків. Для цього на одну плитку витрачайте по вісім деталей, тобто по два хрестика на кожну сторону. Встановлюйте їх на відстань 3-5 см від кутів плитки , враховуючи її розміри. Ставте їх однією стороною, потім, через деякий час ви зможете вільно їх витягнути і використовувати повторно.
6
Після видалення хрестиків затіркою і за допомогою інструменту для укладання плитки закладіть міжплиточних шви. Затирка зазвичай буває різних кольорів, вона приховує цемент або клей, виглядає більш естетично і не дає просочуватися вологи.
Зверніть увагу
Врахуйте, що якщо ви не видаляли хрестики, то в цьому випадку в окремих місцях товщина затірки буде значно менше, що може позначитися на якості швів.