Як обчислити радіус кола. дізнатися радіус через діаметр.

Древніми геометрами на основі багаторазових математичних дій з колом, колом і діаметром було виведено універсальне число Пі. Пі - це відношення довжини кола до його радіусу з числовим значенням приблизно 3.14.
Вам знадобиться
  • знання та вміння математичного рахунку
Інструкція
1
У житті нерідко може виникнути ситуація, коли задану приблизну площу земельної ділянки необхідно оформити в строгій формі круга. Наприклад, це можуть бути величезні квіткові клумби на міських площах і в скверах. Та й клумби поменше на дачній ділянці бажано розпланувати за допомогою геометрії. Не дарма ж назва цієї науки перекладається як вимір землі.Чтоби окреслити межі заданої ділянки, виконайте спочатку нескладні математичні обчислення.
2
Для цього візьміть формулу площі круга: S =? R2. Тут S - площа круга ,? - Число, рівне 3.14, R - радіус.Чтоби обчислити радіус круга, перетворіть наведену формулу площі круга, перенісши символ радіуса в ліву частину рівності. Таким чином, радіус буде дорівнювати вилучення квадратного кореня з приватного площі круга і числа? .R = V - s/? Перевірте формулу конкретним прикладом. Припустимо, ви маєте обумовлену площа в 1000 кв. м.Подставляйте в формулу числові значенія.R = v - 1000: 3.14 = v - 318.47 = 17.9 м.Радіус круга площею в 1000 кв. м. буде становити 17 м. 90 см.
3
Наступна ситуація, коли відомо значення довжини кола участка.В цьому випадку радіус розраховуйте по формулеL = 2? R де L - довжина кола. Звідси: R = L/2? Підставивши числові значення, отримаєте: R = 1000/2 * 3.14 = 159.2 м.То є, радіус круга, що має довжину кола в 1000 м., Становитиме 159 м . 20 см.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N72pPXzIhgI
Корисна порада
Невеликі окружності можна викреслювати з допомогою линви і прив'язаних на відстані довжини радіуса двох кілків. Один з них ставиться у центр, іншим окреслюється межа круга.