Як варити пшоняну кашу на молоці. Як варити пшоно на воді.

Пшоняна крупа є однією з найкорисніших круп. Кашу з пшона можна готувати різними способами, на будь-який смак. І для чоловіків - "щільну" кашу з м'ясом або салом, і для жінок - на воді та на молоці, солодку і з фруктами, гарбузом. Рецептів пшоняної каші дуже багато, головне - навчитися варити крупу правильно.
Вам знадобиться
  • Пшоняна крупа
  • Вода або молоко
  • Вершкове масло
  • Мед
  • родзинки
  • цукор
  • Глиняний горщик
  • Духовка
Інструкція
1
Пшоняна крупа може варитися і на воді, і на молоці. Також можна варити і на рідини, що складається з молока і води в рівних кількостях. Співвідношення крупи і рідини залежить від того, яку кашу ви хочете зварити: густу, розсипчасту або в'язку. Якщо вам потрібна розсипчаста каша, то на склянку крупи потрібно взяти півтори склянки води. Для в'язкої каші рідини беруть більше - 2,5 склянки. Для рідкої каші («розмазні») на склянку крупи потрібно 3 - 3,5 склянки рідини.
2
Потім пшоняну крупу потрібно промити. Перебирати перед промиванням крупу не потрібно, вони занадто дрібна, а сміття чудово вимивається під проточною водою. Тільки не потрібно робити занадто сильний напір води, щоб крупа не змилася разом зі сміттям.
3
Наступним кроком пшоно можна замочити, якщо не критично час приготування. Найкраще на годину або два. Якщо ж часу для замочування немає, то перед закладкою крупи на варіння ошпарити її крутим окропом - це розпарить крупу і поліпшить смакові якості.
4
Потім потрібно трохи проварити крупу до напівготовності в злегка підсоленій воді. В цей же час потрібно розігріти духовку.
5
Після цього глиняний горщик потрібно змастити невеликою кількістю масла, покласти в нього відварену крупу, мед, родзинки або цукор. Потім в горщик додається гаряче молоко або вода, і горщик з майбутньою кашею ставиться в духовку на повільний вогонь протягом години.
6
Через годину горошок дістається з духовки. При бажанні в тарілки можна додати ще вершкового масла. Адже маслом кашу не зіпсуєш!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7yAU3BJVLas
Зверніть увагу
Пшоняну кашу найкраще готувати в посуді з товстим дном.
Корисна порада
При попередньому отваривании крупу краще постійно помішувати.