Як годувати собак вівчарок.

Запорукою здоров'я, довголіття та підтримки належної фізичної форми кожної вівчарки є її правильне повноцінне харчування. Годувати дорослих вівчарок рекомендується двічі на день, причому в певний час. Ці собаки дуже швидко звикають до режиму, тому запізніле годування, не обумовлене серйозними обставинами, може стати серйозним стресом для тварини. Харчування собаки вівчарки має бути різноманітним.
Інструкція
1
Дуже популярним у власників вівчарок є сухий корм. Він не псується при зберіганні, його склад збалансований з урахуванням вікових та фізіологічних потреб собаки, його можна взяти з собою в дорогу, та й саме годування займає, як правило, мінімум часу - всього кілька хвилин в день.
2
Сухий корм економ-класу для вівчарок виготовляється з сировини невисокої якості, головним чином із субпродуктів з додаванням низькоякісної сої та злаків. Годування вівчарки таким низькоякісним сухим кормом може призвести до алергічних реакцій, порушення обміну речовин, розладу травлення і інших проблем зі здоров'ям. Крім цього, через низьку засвоюваності і поживності таких кормів їх витрата досить-таки високий.
3
Більш високою якістю володіють продукти, що входять до складу сухого корму преміум-класу для вівчарок . Завдяки цьому, засвоюються вони набагато краще, ніж корми економ-класу.
4
Ідеально збалансований склад, високу харчову та біологічну цінність, а також відмінну засвоюваність мають сухі корми суперпреміум-класу. До їх складу входять компоненти найвищої якості.
5
Багато власників вівчарок воліють годувати своїх собак натуральною їжею. Головною перевагою такого рішення є повноцінність поживних речовин, що містяться в натуральних продуктах. Але от точно збалансувати раціон харчування складно, та й за витратами часу цей спосіб годування досить трудомісткий.
6
У раціон харчування кожної собаки обов'язково повинні бути включені такі продукти як м'ясо, кістки, риба, яйця, молочні продуті, крупи, хліб, овочі і фрукти.
7
А ось деякі продукти в раціоні харчування вівчарки присутнім не повинні. До них відноситься картопля, який практично не засвоюється організмом тварини, борошняні вироби (здоба і вермішель), бобові культури, ковбаси та сосиски, солоні, копчені і мариновані продукти, солодощі і трубчасті кістки. Додавати в корм вівчарки різні прянощі, наприклад, лавровий лист, перець або корицю, також не рекомендується.
Правильне, збалансоване харчування має велике значення для збереження здоров'я вашої собаки, для підтримки її в хорошій формі і постійної готовності до роботи. Порушення режиму годівлі, неповноцінне харчування і згодовування неякісного корму призводять до захворювань, а іноді і до загибелі собаки. Так як же годувати азіатських вівчарок , щоб собаки залишалися завжди у відмінній формі і були готові служити своєму господареві?
Вам знадобиться
  • Корми промислового виробництва, м'ясо, крупи, овочі, зелень, вітамінно-мінеральні добавки, миски для їжі та води на підставці на 3 літри.
Інструкція
1
Готові корми промислового виробництва забезпечують повноцінне харчування. Зручні для зберігання, а також не вимагають багато часу для їх приготування. Якщо ви вирішите годувати азіатську вівчарку промисловими кормами, то постарайтеся дотримуватися кількох простих правіл.Вибірайте корм, відповідний породності, віку та активності вашої собаки. Купуйте корми тільки в зоомагазинах і тільки однієї марки. Не змішуйте сухий корм від одного виробника і консервований від іншого. Не змішуйте два різних сухих корму, навіть якщо вони однієї маркі.Переход від одного виду (марки) корму повинен бути поступовим - протягом 7-10 днів. На кожній упаковці виробник вказує необхідну кількість корму на добу на одну собаку з розрахунку маси тіла тварини. Виконуйте ці рекомендаціі.Не годуєте свою азіатську вівчарку дешевими кормами «Економ» класу. Обов'язково забезпечте собаці постійний вільний доступ до питної води.
2
При натуральному годуванні правильно збалансувати все необхідне досить складно. У щоденний раціон азіатської вівчарки повинні входити: м'ясо та субпродукти, овочі, зелень, кисломолочні продукти.Собаке можна згодовувати яловичину, конину, кролятину та птицю. Сире м'ясо володіє кращими поживними властивостями в порівнянні з вареним. Яловичину і конину перед згодовуванням 3-5 днів потримайте в морозильній камері. М'ясо птиці і кролика обов'язково відварюйте і видаляйте з нього всі трубчасті кості.Взрослой собаці згодовуйте приблизно 800-1000 г м'яса на добу 4 рази на тиждень. Вагітним собакам - 900-1200 г 4 рази на тиждень. Цуценятам 1-2 місяці - 150 г щодня; 2-4 місяців 300-400 г; 4-6 місяців - 600-670 г; 6-8 місяців - 700 г; 8-15 місяців - 750г. Цуценятам м'ясо давайте 3 рази на тиждень.
3
Для годування собак широко застосовують субпродукти (печінка, серце, нирки, вим'я, шлунки, мізки, кістки, обріз легке, вуха, губи, голови, копита тощо). Давайте їх в 2 рази більше, ніж м'яса. Дорослим собакам і цуценятам 4-15 місяців дають субпродукти 1 день в тиждень повністю замінюючи ними м'ясо. Вагітним - 2 дні на тиждень. Всі субпродукти, отримані від здорових тварин і без ознак псування, можна згодовувати в сирому вигляді (крім печінки, вона має попускають властивості, тому її перед дачею краще відварювати) .Кості містять багато корисних мінеральних речовин, але їх не повинно бути більше 1 г на 1кг маси тіла собаки. Надлишок кісток в раціоні може привести до закупорки стравоходу і шлунково-кишкового тракту.
4
Поряд з м'ясом і субпродуктами згодовуйте іноді собаці і рибу в тому ж обсязі, що і м'ясо. Краще всього давати океанічну рибу нежирних сортів. Щоб уникнути занесення паразитів в організм вашого вихованця, переглядайте рибу, а найкраще відварюйте. Перед дачею собаці обов'язково видаліть з неї всі кістки, особливо великі.
5
У раціоні собаки обов'язково повинні бути присутніми і крупи (для дорослих - 600-700 г, для цуценят 100-600г) - це джерело вуглеводів. В основному використовують вівсяну, пшеничну, гречану, ячну крупи і рис. Найбільш живильна - вівсяна. Хоча найкраще застосовувати суміші з 2-3 видів круп. Вівсяну і ячну найкраще застосовувати в роздробленому вигляді. Всі крупи варіть на воді або м'ясному бульйоні не менше 1 години.
6
До каш додавайте овочі та зелень (не більше 400 г на добу). Це необхідні собаці продукти харчування, так як вони є джерелами клітковини і вітамінів. Щенята їдять свіжу і квашену капусту, моркву, салат, шпинат, буряк, бадилля буряка, молоду кропиву, варений гарбуз, помідори, баклажани, огірки ... Всі овочі і зелень перед приготуванням або дачею в сирому вигляді добре промийте, відчистите від шкірки і насіння ті , які цього вимагають, дрібно поріжте. Молоду кропиву перед дачею ошпарьтеокропом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=grjEkBl-83g
Зверніть увагу
Ніколи не годуйте дорослу собаку кормом для цуценят або малорухливу особина кормом для активних собак.Нікогда не купуйте промислові корми в вагу. Відкритий сухий корм має свій термін придатності після відкриття (при тривалому контакті з повітрям він має властивість окислюватися). Жоден продавець ніколи не скаже вам, коли був відкритий мешок.Не давайте собаки їжу зі свого столу, особливо копчену, солону, перчену, солодку.
Корисна порада
Як правило, харчування собаки готовими кормами хорошої якості не вимагає додаткової добавки вітамінно-мінеральних комплексів. Але при вирощуванні середньоазіатських вівчарок іноді потрібні добавки, що містять глюкозамін і хондроїтин. Чи не згодовуйте їх самостійно. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з вашим заводчиком і ветеринарним лікарем.