Як розрахувати азимут.

На будь-якій місцевості можна чітко зорієнтуватися за допомогою компаса. Але щоб навчитися визначати напрямки, потрібно знати, як розраховується азимут . Щоб зробити це, виміряйте кут між напрямком на об'єкт, до якого потрібно рухатися, і північним напрямком.
Вам знадобиться
  • - компас;
  • - невеликий сталевий предмет;
  • - лінійка або пряма лучинка.
Інструкція
1
Спочатку перевірте, чи правильно працює компас. Для цього візьміть сталевий предмет (це можуть бути ключі, ножиці, і т.п.). Покладіть компас на горизонтальну площину і приберіть кріплення стрілки, якщо воно є. Стрілка повинна вказати синім кінцем на північ. Візьміть заготовлений сталевий предмет і встановивши навпроти кінця стрілки, що вказує на північ, ведіть його вздовж корпусу приладу. Стрілка повинна вказувати на сталевий предмет. Пішовши чверть обороту (на умовному циферблаті годинника це буде 15 хвилин), приберіть предмет. Стрілка повинна прийти в початкове положення, тобто вказати на північ.
2
Перед розрахунком азимут а обов'язково перевірте, чи навколо компаса предметів із заліза, провідників із струмом або постійних магнітів, це може негативно позначитися на вимірах. Після цього визначитеся з ціною поділки шкали компаса, яка вимірює градус, на який повертається стрілка. Візьміть два ближніх цифрових значення і поділіть їх різниця на кількість поділок між ними.
3
Встановіть компас горизонтально і зніміть обмежувач зі стрілки. Після декількох коливань, синій кінець стрілки повинен вказати на північ. Встановіть шкалу компаса таким чином, щоб її покажчик півночі збігався з напрямком стрілки. Ця точка відповідає нульовому азимут у.
4
Після цього можна орієнтуватися на місцевості. Покладіть в напрямку об'єкта, на який виробляється орієнтація тонкий і довгастий предмет. Це може бути гілочка, лінійка, лучинка, сірник і ін. Єдине обмеження - предмет не повинен бути залізним або зроблений з якогось сплаву цього металу, інакше стрілка просто почне показувати на цей предмет, утруднюючи обчислення азимут а.
5
Розрахуйте кут між напрямком на об'єкт і напрямом на північ. Для цього порахуйте кількість поділок між ними і помножте це число на ціну поділки шкали.