Як пов'язати зимову чоловічу шапку.

В'язані шапки не виходять з моди. Вони практичні і зручні, підходять людям будь-якого віку. Підібравши колір і пряжу, можна пов'язати оригінальну або просту шапку і доставити радість коханому чоловікові. Якщо у вас недостатньо майстерності, можна пов'язати нескладну модель.
Вам знадобиться
  • Комплект спиць (2шт), пряжа, сантиметрова стрічка, товста голка з поздовжнім вушком
Інструкція
1
Визначте необхідну кількість петель. Виміряйте окружність голови сантиметровою стрічкою. Прокладіть стрічку посередині чола через верхній край вух і потилицю. Зв'яжіть зразок розміром 10 на 10 см. Покладіть його на стіл і прикрийте вологою тканиною. Прикладіть до зразка теплий праска так, щоб він ледь торкався тканини. Після просушування зразка розрахуйте необхідну кількість петель для шапки. Наберіть потрібну кількість петель з урахуванням 2-х кромочних (по одній з кожного боку). Висота шапки обчислюється як відстань від брів до верхівки мінус 7 см. Пров'яжіть його без зміни кількості петель.
2
Зменшуйте петлі. Для рівномірного убавленія петель розділіть всі петлі полотна на рівні частини і відзначте початок кожної частини ниткою контрастного кольору. Наприклад, для 98 петель на спицях - це буде 12 частин. Кожну зазначену кольоровою ниткою петлю пров'яжіть разом з попередньою сусідньою петлею. Проводите зменшення через один ряд 10 разів. Далі зменшуйте по 2 петлі разом в лицьових рядах полотна. Залишиться 10 петель, які стягніть разом робочої ниткою. Ображати робочу нитку з розрахунком на подальше виконання з'єднувального шва.
3
Всуньте нитку в голку і закріпіть стягнуті петлі. Виконайте з'єднання країв полотна. Поєднайте їх так, щоб обидва краї починалися і закінчувалися разом. Виверніть навиворіт, розправте верхівку і з'єднувальний шов. Загорніть шапку на 30 хвилин у вологу, але не мокру чисту тканину. Виверніть шапку і струсіть - ваше виріб готовий.
4
Можна пов'язати зимову шапку без з'єднувального шва. В цьому випадку знадобиться вміння в'язати на чотирьох спицях. Підберіть малюнок в'язки для 4 спиць. Різниця з в'язанням на 2 спицях в тому, що на кожну з чотирьох спиць порівну розподіляється необхідну кількість набраних петель. В'яжіть малюнок по колу. Спочатку в'язання виходить в вигляді панчохи, але після убавленія петель виріб приймає потрібну форму. Стягніть на маківці шапки залишилися петлі, закріпіть їх з виворітного боку і робота закінчена.
Зверніть увагу
Чи не стягуйте краю полотна при зшиванні. Шов не повинен відрізнятися за щільністю від основної в'язки.
Корисна порада
Для теплою зимової шапки на холоду вибирайте вовняну або напівшерстяну пряжу, де в 100 грамах нитка не менше 200 метрів завдовжки. Для тонкої шапки вибирайте напівшерстяну пряжу, де в 100 грамах нитка довжиною не менше 300 метрів.
Моделей зимових шапок існує сила-силенна. Від класичних до екстравагантних. Але якщо ви хочете зв'язати шапку своїми руками, починати цей експеримент варто з базової, нескладної моделі, яку згодом можна доповнювати й удосконалювати.
Вам знадобиться
  • - пряжа (100 гр);
  • - спиці;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Перш за все необхідно вибрати шерсть і спиці для в'язання. Зробити шапку теплою і легкою допоможе мохер, його знадобиться близько 100 гр (в залежності від розміру головного убору). Від товщини пряжі безпосередньо залежить номер спиць, які слід використовувати. Кращий результат дає вибір спиць, чий діаметр в два рази більше діаметра нитки. Також цей показник визначається і залежно від індивідуальної манери в'язання: чим сильніше ви натягаєте нитка, тим більше повинен бути діаметр спиць (тобто, наприклад, не в 2 рази товще пряжі, а в 2,5). Для мохеру візьміть спиці №8.
2
Розмір шапки визначається по окружності голови. Її вимірюють сантиметровою стрічкою по лобі над рівнем брів і по самій опуклою частини потилиці. Для в'язання пропонованої моделі шапки необхідно скорегувати вийшло значення обсягу голови так, щоб це число ділилося на 4. В кожному сантиметрі знаходиться по 4 петлі і додаємо ще дві кромочні і одну додаткову петлю.
3
В'язання шапки починається з нижнього ряду і рухається вгору до верхівки. Для шапки на розмір голови 55-56 наберіть 55 петель. Перший ряд зв'яжіть, чергуючи узор резинки 1х1 - одна лицьова і одна виворітна петлі.
4
Аж до п'ятого ряду включно використовуйте цей узор, стежачи за тим, щоб над лицьовою петлею попереднього ряду була лицьова петля наступного, а над виворітного петлею - виворітна.
5
Починаючи шостий ряд, зв'яжіть одну виворітну. Потім з трьох петель слід провязать п'ять - для цього зв'яжіть три разом виворітного, зробіть накид, потім знову ці ж три петлі виворітного, знову накид і ще раз три - разом виворітного. За цією схемою пров'яжіть весь ряд до кінця.
6
Сьомий ряд набирайте тільки лицьовими петлями, восьмий - виключно виворітними. У наступному ряду наберіть лицьову, виворітну, потім зв'яжіть три петлі разом лицьовою і наберіть одну виворітну. Довяжіте таким чином весь ряд. У наступному ряду чергуйте - по одній лицьову і виворітну петлі.
7
Наступні 5 см шапки зв'яжіть знову гумкою 1х1. Після цього від'єднайте п'ять петель і спицями номер 6 пров'яжіть таку ж гумку аналогічної висоти. Далі поверніть ці петлі і первісним набором спиць наберіть 7-10 см вже панчішної в'язкою.
8
Розділіть полотно на сім частин. В'яжіть їх по малюнку. В кінці кожної з частин пров'язуйте виворітного дві петлі разом (в рядах виворітних петель). В кінці в'язання всі петлі пров'яжіть по дві зворотньої, відріжте нитку, залишивши хвостик в 7 см. Цю нитку просмикніть в петлі, затягніть і закріпіть на виворітній стороні. Шапка готова.