Як поставити крокви. Як устонавлівают кроква.

Будівництво приватного будинку або дачі завершується зведенням даху. Необхідною несучим елементом скатного даху служать крокви , що складаються з похилих «ніг», вертикальних стійок і підкосів. Монтаж кроквяної системи - справа відповідальна, не терпить поспіху і недбалості, адже від правильної установки крокв багато в чому залежатиме надійність всієї конструкції.
Інструкція
1
Установка крокв на будинку являє собою досить трудомісткий процес, тому подбайте про те, щоб у вас були помічники. Допомога обов'язково буде потрібно для доставки громіздких і важких матеріалів на верхній рівень будови, а також при безпосередньому монтажі елементів будівельної конструкції.
2
Змонтуйте мауерлат, що представляє собою брус квадратного перетину. Покладіть брус по внутрішньому краю стіни, скріпивши допомогою металевих анкерів, попередньо вставлених в опорні подушки. На тимчасові підпори встановіть коньковий брус, контролюючи розміри конструкції. Коньковий брус розташуйте паралельно стінам і строго горизонтально, використовуючи будівельний рівень.
3
Підготуйте крокви , точно відмірявши їх по довжині і підрізавши для надійного з'єднання з гребеневим брусом і мауерлат. У нижній частині крокв виконайте заріз, щоб його верхня площина збігалася з поверхнею мауерлата. Верхня частина крокв повинна щільно поєднатися з вертикальною площиною конькового бруса. Проробивши ці операції з одним кроквяних елементом, використовуйте його в якості шаблону.
4
Встановіть крайні кроквяні пари, які послужать своєрідним «маяком» для інших пар. Натягніть між крайніми крокви ми шнури, а вже по них встановіть залишилися крокви . При установці крокв ретельно контролюйте відстань між ними. Оптимальним вважається крок 600-1000 мм.
5
Якщо довжина крокв дещо менше, ніж потрібно, подовжите їх. Для цього обріжте торці заготовок під прямим кутом - це забезпечить щільне прилягання торців один до одного. По боках стику прибийте дерев'яні накладки завдовжки 700 мм. Такий спосіб усуне можливий прогин, що виникає під впливом навантажень на конструкцію. Подовжені крокви вмонтовуйте так, щоб стики чергувалися у верхній і нижній частині. Така хитрість дозволить забезпечити рівність і міцність даху в будь-якій ситуації.