Як розвести електропроводку. Як правильно розвести тв проводку.

Монтаж електропроводки в будинку може здатися простою процедурою, однак насправді він вимагає продуманих дій і попереднього планування. Інакше при користуванні електричними приладами ви будете відчувати незручності, а в гіршому випадку буде потрібно проводити повну реконструкцію системи електропостачання. Для того щоб грамотно розвести електропроводку , потрібно враховувати ряд вимог, що пред'являються до системи електроживлення.
Вам знадобиться
  • - розетки, вимикачі, освітлювальні прилади;
  • - електричний кабель;
  • - розгалужувальні коробки;
  • - углошлифовальная машина («болгарка»);
  • - плоскогубці;
  • - кусачки;
  • - викрутка;
  • - алебастр.
Інструкція
1
Спочатку продумайте, яку кількість розеток і вимикачів потрібно встановити в будинку і визначте, в яких місцях вони повинні знаходитися. Виділіть місце під ящик, в якому будуть розташовуватися лічильник і автомати, що регулюють електропостачання.
2
Розмітьте в обраних містах положення елементів системи і зробіть у стінах поглиблення для установки розеток, вимикачів і розподільного ящика, використовуючи для цього перфоратор.
3
Відповідно до запланованим кількістю електротехнічних приладів купіть необхідні розетки, вимикачі та з'єднувальні дроти. Для лінії введення придбайте кабель перетином 4,5 мм. Кімнатна електропроводка потребують кабелю перетином 2,5 мм, а на розетки, вимикачі та освітлювальні прилади цілком вистачить дроти перетином 1,5 мм.
4
При виборі місць розміщення вимикачів і розеток керуйтеся міркуваннями зручності. За стандартом розетки слід встановити на відстані 200 мм від підлоги. Вимикачі зручно розмістити на висоті 900 мм, щоб було зручно користуватися ними, не піднімаючи руки.
5
У кожній кімнаті встановіть розгалужувальні коробки. Оптимально буде розмістити їх над розетками. При наявності стелі з гіпсокартону коробки встановіть на стелі, прикріпивши їх саморізами. В інших випадках сховайте коробки в стіну. Від розгалужувальної коробки прокладете з'єднувальні дроти до вимикачів, розеток та приладів освітлення.
6
Для прокладки кабелю в стінах виконайте «болгаркою» канавки (штроби). Після прокладки кабелю поглиблення в стіні закладіть алебастром і зарівняти. Бажано скласти на папері схему розташування кабелю, щоб у разі необхідності ремонту або демонтажу можна було без зусиль отримати доступ до комунікацій, не витрачаючи час на їх пошуки.
7
Встановіть в ящик електричний лічильник і автоматичні вимикачі. Буде потрібно окремі автомати на кухонну групу, на пральну машину, кондиціонер, водонагрівач (при їх наявності). Рекомендується передбачити також окремий автомат для кожної кімнати. На кожному автоматі проставте розмітку, що дозволяє визначити його призначення.
8
Тепер підключіть всі дроти, що йдуть від розгалужувальних коробок. Встановіть вимикачі, розетки та освітлювальні прилади. Підключіть електроживлення, перевірте систему на працездатність. У разі необхідності виправте помилки в монтажі.
Під час ремонту існуючої або прокладання нової електропроводки слід враховувати конструкцію будівлі або приміщення, матеріал стін і стель, по яких вона буде вестися. Залежно від того, як буде експлуатуватися дана будівля або приміщення (виробниче, складське, житлове і т.д.), електропроводка може бути прихованою або зовнішньої. Є кілька способів вирішення цього завдання для кожного випадку.
Вам знадобиться
  • електроперфоратор з гострим і плоским зубилом, кутова шліфувальна машинка (болгарка), перенесення - подовжувач, монтажні електрощити або електрошафи з необхідною кількістю однофазних і трифазних автоматів, захисний пластиковий гофрований шланг, однофазний і трифазний електропровід необхідного перетину, монтажні коробки, декоративний монтажний пластиковий короб, алебастр або будівельна штукатурна суміш, шурупи та затискачі для кріплення і свердло круговий (балеринка).
Інструкція
1
У житловому залізобетонному або цегляному будинку використовуйте прихований тип електропроводки. Расчертите стіну, зазначивши місця, де перебуватиме електрощит і проходитиме електропровід. У місцях розгалужень проводки і розміщення розеток і вимикачів розмітку отворів під монтажні коробки. Вставте в електроперфоратор плоске зубило. Пробийте штробу по нанесеної на стіну розмітці. Глибина і ширина штроби повинна бути більше діаметра захисного гофрованого шланга на 15%. Діаметр шланга залежить від кількості та діаметру проводів, які ви будете вести в цьому місці.
2
Попередньо прорежьте кутової шліфувальної машинкою канавки глибиною, рівній 2/3 глибини штроби по її краях. Пробийте отвори для монтажних коробок. У місцях з високою міцністю матеріалу стіни використовуйте гостре зубило. Виміряйте необхідну довжину і обріжте електропровід з запасом 15-20 сантиметрів. Прив'яжіть один край дроти до протягнутої крізь гофрований шланг дроті. Витягаючи дріт з протилежного боку шланга, просмикніть в нього електропровід. Закріпіть шланг з проводом в штробі за допомогою алебастру або будівельного штукатурного розчину. Штукатурний розчин виготовте з будівельної штукатурної суміші, відповідно до інструкції на упаковці. Встановіть на місце монтажні коробки і електрощит. Встановіть вимикачі та розетки. Встановлення та під'єднання світильники. Підключіть дроти до автоматів, згідно зі схемою електропроводки.
3
Для монтування на обшитої гіпсокартоном стіні використовуйте зовнішній тип електропроводки. Расчертите таку стіну, зазначивши місце проходження дроти. Позначте місця розташування монтажних коробок для вимикачів, розеток і для з'єднання проводів. Круговим свердлом просвердлите в гіпсокартону отвори для монтажних коробок. Встановіть монтажні коробки. Між коробками по розмітці закріпіть на гіпсокартоні декоративні монтажні короби необхідної довжини. Закріпіть на стіні врізний або накладний електрощит. Покладіть в короби електропровід. Закрийте їх спеціальними кришками. Підключіть і встановіть розетки, вимикачі та світильники. Згідно зі схемою електропроводки, підключіть проводи до автоматів в електрощиті.