Як зробити саморобний ліхтарик. саморобний ліхтарик з люмінесцентної лампи.

Кишеньковий електричний ліхтарик неважко придбати в будь-якому магазині. Але чи варто витрачати гроші на ліхтар, виготовлений майстерними китайськими умільцями, коли можна змайструвати свій власний з найпростіших і доступних матеріалів? Такий ліхтарик не тільки вірою і правдою служитиме вам в темний час доби, висвітлюючи шлях, але і допоможе повірити в свій власний творчий потенціал.
Вам знадобиться
 • - електрична лампочка для кишенькового ліхтаря;
 • - плоска батарейка на 4,5 В;
 • - «пальчикова» батарейка »;
 • - ізоляційна стрічка ;
 • - одноразовий шприц;
 • - тонкий кольоровий телефонний провід;
 • - клей (епоксидна смола);
 • - ніж.
Інструкція
1
Найпростіший ліхтарик зберіть з мініатюрною електричної лампочки і квадратної батарейки. Прикріпіть лампочку до одного з контактів батарейки ізоляційною стрічкою. Другий контакт залиште вільним. При натисканні на контакт ланцюг замкнеться, а лампочка загориться. У такого кишенькового світильника два недоліки - суттєві габарити і відсутність спрямованого променя. Для зменшення розмірів ліхтарик а знадобиться маленька «пальчикова» батарейка і корпус.
2
Підберіть відповідний за розміром одноразовий шприц. Найзручніше використовувати той, внутрішній діаметр якого дорівнює 16 мм, а місткість - 10 мл. Відріжте ножем виступаючий конус шприца, на який насаджується голка.
3
За допомогою свердла або звичайного ножа зробіть в денці шприца отвір під цоколь лампи, помістивши його строго по центру. Діаметр отвору повинен бути таким, щоб в нього з натягом угвинчувався цоколь мініатюрної лампочки. Друге отвір, що залишився від віддаленого конуса, буде потрібно для тонкого дроти від телефонного кабелю.
4
Вийміть з шприца поршень і зріжте ножем його конусоподібну поверхню. Тепер прикріпіть до поршня один кінець тонкого дроту. З шматочка жерсті виріжте диск діаметром 15 мм, виконайте шилом отвір біля краю диска і закріпіть в ньому оголений і зачищений кінець дроту. Бажано провід припаяти, але цілком достатньо просто прикрутити. Диск приклейте до обрізаної поверхні поршня суперклеєм або епоксидною смолою.
5
другий кінець телефонного простягніть всередину корпусу шприца і введіть назовні через невеликий отвір. Щільно обмотайте дріт навколо цоколя лампи. Вставте в корпус «пальчиковую» батарейку. Зберіть всю конструкцію в єдине ціле. Щоб батарейка не бовталася в корпусі, обмотайте її декількома витками ізоляційної стрічки.
6
Увімкніть ліхтар, натиснувши на поршень. Вимкнення здійснюється зворотною дією. Достатньо, якщо поршень матиме вільний хід в 1 мм. Тепер ви можете сміливо крокувати назустріч нічним пригодам.
Електрика міцно увійшло в наше життя, і ми вже не уявляємо собі домашнього вечора без включеного загального освітлення кімнати або без затишного нічника, що зберігає приємна напівтемрява. Створіть красивий абажур для ліхтаря своїми руками і підключіть його до електрики!
Вам знадобиться
 • -Провід двожильний 30см (бажано гнучкий);
 • -електрічеський патрон для лампочки:
 • -лампочка 100 W;
 • -Викрутки;
 • -пассатіжі;
 • -ніж;
 • -абажур готовий (якщо необхідно).
Інструкція
1
Зачистіть ізоляцію проводу. З одного кінця двожильного дроти зніміть ножем 2 см ізоляції, з іншого - 3 см з обох жил. Робіть це, начебто стружете олівець, звільняючи грифель від дерева. Не порушуйте цілісність самих жил проводу.
2
Візьміть ту сторону, з якої відрізали 2см. Перед вами два голих проводочки. Поверніть в кільце кожну частину двожильного дроти, яка залишилася без ізоляції. Внутрішній діаметр кільця складе приблизно 3 мм. Кінець голого дроти, накрученого на основний провід (кінець від кільця), закріпіть пассатижами і замотайте ізолентою.
3
Розкрутите патрон. Простягніть болтові з'єднання контактної групи викруткою.
4
Підключіть до пелюсток контактної групи підготовлені колечка проводів, щільно закріпіть їх. Слідкуйте, щоб колечка не єдналися на патроні. На всіх з'єднаннях контактної групи повинен бути міцний контакт, інакше під час експлуатації може відбутися нагрів місця з'єднання, що призведе до пожежі. Просто тугіше затягніть викруткою болти з'єднання.
5
Починайте збирати патрон. Кінці проводів, не підключені до контактної групи, просмикніть через кришку патрона. Таким чином друга частина проводу, прикручена до контактної групи, закріпиться всередині кришки. На різьбу кришки патрона одягніть "спідницю", щільно закрутіть її. Патрон зібраний.
6
На проводи, що виходять з патрона, одягніть ізоляційну трубку: хлорвінілову або гумову.
7
У закритий патрон укрутіть лампочку потрібної вам потужності.
8
Підключіть зібраний патрон до джерела живлення, попередньо знеструмивши його (тобто вимкніть електричну напругу). У місці з'єднання проводів від патрона і джерела живлення повинен бути хороший контакт. Одну частину двожильного дроти скрутіть з однією частиною дроти від джерела живлення. Обмотайте з'єднання ізоляційною стрічкою. Виконайте те ж саме з другою парою проводів. Обмотайте скручені кінці ізолетной. Слідкуйте, щоб з'єднані пари не стикалися між собою.
9
Якщо вам потрібен абажур, одягніть його на спеціальне кріплення.
10
Подайте електричну напругу.