Як оформити обкладинку книги. оформлення обкладинки книги.

Від оформлення книжкової обкладинки багато в чому залежить попит на саму книгу. У письменника і видавця у зв'язку з цим виникає безліч питань. Які відомості помістити на обкладинці? Як їх подати, щоб, побачивши книгу, читач вирішив купити її і захотів прочитати?
Інструкція
1
Існують загальні рекомендації, корисні як при створенні макета друкарської обкладинки, так і при оформленні подарункового рукописного видання своїх творів. Перш за все, неодмінно розмістіть на обкладинці назва книги і прізвище її автора. Текст на обкладинці і палітурці слід виконати великим шрифтом. Можна доповнити обкладинку також і іншими титульними даними, здатними вплинути на вибір читача. Враховуйте, що на паперовій обкладинці можна розмістити значно більше даних, ніж на палітурці, обклеєному тканиною, шкірою або іншими матеріалами.
2
Включіть в композицію на обкладинці образотворчі елементи, включаючи доречний орнамент, емблему, символи, які мають відношення до тематики даного видання і його змісту. Такі вставки повинні бути не тільки високохудожніми, але й функціональними, несучими смислове навантаження.
3
Використовуйте при оформленні обкладинки зображення, які можуть викликати необхідні асоціації, а не просто прямо говорять про зміст. Це особливо важливо для науково-популярних, агітаційних і пропагандистських видань. Для художнього видання має істотне значення вибір малюнка на суперобкладинці, оскільки він відкриває всю композицію, представлену в самому виданні.
4
Не прагніть зробити оформлення обкладинки і палітурки гранично яскравим і впадає в очі. Для потенційного читача, що бере книгу в руки, має значення відповідний емоційний настрій. Якщо оформлення обкладинки гармонійно і м'яко поєднується з художніми особливостями тексту та ілюстрацій до нього, таку книгу захочеться прочитати.
5
Приділіть увагу оформленню корінця книги . Вибираючи книгу на полиці або в стосі на столі, читач бачить саме корінець. Помістіть на ньому назву видання та ім'я автора. Для багатотомних і серійних видань вкажіть на корінці також номер тому, випуску, а також рік видання. Привабливим буде корінець, прикрашений орнаментом, зрозуміло, без захаращення його зайвими дрібними деталями. Особливо це важливо для серійних видань, об'єднаних загальною тематикою.
6
Використовуйте в оформленні обкладинки колірні рішення. Зробіть обкладинку в декількох поєднаних між собою кольорах. Динамічне оформлення вимагає контрастних кольорів, для більш спокійного оформлення підійдуть не занадто різкі поєднання.
7
При наявності технічної можливості застосуєте в оформленні обкладинки тиснення - друк із змінним рельєфом палітурки. Особливо вдало виглядає тиснення на палітурках з тканини або міцною якісного паперу. Саморобний подарункове видання, виконане в двох-трьох примірниках, можна оформити обкладинкою зі шкіри, обробленої тисненням.