Як підвищити жорсткість води.

Щоб розводити й утримувати акваріумних риб, потрібно, щоб жорсткість води в акваріумі була постійною. Якщо акваріумний грунт складається з крупнозернистого піску і річковий гальки, то вода в акваріумі постійно матиме певну жорсткість . В акваріумах, в яких містять риб і молюсків, жорсткість з часом знижується через витрачання кальцію молюсками на побудову раковин. Тому її необхідно періодично підвищувати.
Вам знадобиться
  • - карбонатні породи;
  • - 10% -ві розчини СаСl2 і MgS04;
  • - 25% розчин магнезії;
  • - дистильована, дощова або тала вода.
Інструкція
1
Щоб підвищити жорсткість води, прокип'ятіть її в емальованому посуді протягом однієї години. Злийте акуратно дві третини частини води, що залишилася, збагачену кальцієм, поступово тонким струменем влийте в акваріум.
2
Приготуйте або купите в аптеці 10% -ний розчин хлориду кальцію (СаСl2) та 10% -ний розчин сульфату магнію (MgS04). Щоб підвищити жорсткість води на 1 ° dGH внесіть на 100 л води 18,3 мл 10% -ного хлориду кальцію (СаСl2) або 19,7 мл 10 % -ного розчину сульфату магнію (MgS04). Для підтримки рибами і рослинами необхідного співвідношення іонів додавайте ці розчини приблизно в однакових кількостях.
3
Для підвищення карбонатної жорсткості покладіть в акваріумну воду карбонатні породи (доломіт, крейда, мармур та ін.) Або пропустіть її через мармурову крихту. Але пам'ятайте, що розчинення карбонатних порід у воді можливо тільки при наявності вуглекислого газу: СаСО3 + СО2 + Н2О -> Са (НСО3) 2 Для цього додайте у воду газовану воду або для насичення води СО2 використовуйте спеціальний прилад .
4
Щоб підвищити карбонатную жорсткість на 1 ° dKH розчиніть в 100мл 1,5 г МgСО3 (карбонат магнію) ілі1,8 г СаСО3 (карбонату кальцію). Але краще скористайтеся обома солями в рівних частинах. Додайте в акваріумну воду 25% -ний розчин магнезії з розрахунку 1 мл на 1 л води - так ви підвищите жорсткість води на 4Н °.
5
Змішайте відстояну водопровідну і дистильовану воду. Якщо жорсткість води з-під крана - 10 Н °, то змішайте 7 частин дистильований води з 3 частинами водопровідної води, щоб отримати акваріумну воду жорсткість ю 3 Н °.
6
У разі відсутності дистильованої води в містах і селах з низькою загазованістю повітря замініть її дощовою або талою, жорсткість якої становить 2-3 Н °.
7
Покладіть на дно акваріума раковини рапанів або коралову крихту. Попередньо протягом години виварити їх. Міняйте 1 раз в тиждень від загального обсягу 10-15% води, що не перенаселяти акваріум, і жорсткість води НЕ буде постійною.