Як зняти рідкі шпалери. Як оформити туалет.

Сучасний оздоблювальний матеріал, іменований рідкими шпалерами, отримав таку назву, оскільки в перший час готувався з чистої целюлози. Найдрібніші пластівці наносяться на що підлягає обробці поверхню за допомогою спеціального клею і утворюють рельєфне або гладке покриття без швів, стійке до впливу вологи. При проведенні ремонту в приміщенні, де раніше використовувалися такі шпалери , іноді потрібно видалити їх. Як ефективно зняти рідкі шпалери ?
Вам знадобиться
 • - вода;
 • - ємність (відро);
 • - кисть;
 • - скребок;
 • - шпатель.
Інструкція
1
Перш ніж знімати рідкі шпалери , добре подумайте. Це покриття є універсальним, оскільки забезпечує відмінну теплоізоляцію, захищає від шуму. Будучи стійкими до впливу ультрафіолету, рідкі шпалери повільно вицвітають, довго зберігаючи первинний колір і фактуру. Така обробка, крім того, має антистатичні властивості і не підтримує горіння. Тому знайти гідну заміну рідким шпалерам буде непросто.
2
Якщо ви просто хочете оновити покриття, внісши в інтер'єр елемент новизни, тоді достатньо змінити колір стін і стелі, покритих рідкими шпалерами. Для цього послідовно нанесіть поверх шпалер два шари втиснути фарби. Після такої трансформації шпалери придбають новий вид, але знімати їх згодом буде важче, оскільки розмочити матеріал стане неможливо.
3
Прийнявши рішення про видалення рідких шпалер, приготуйте теплу воду, широку кисть, скребок або шпатель. Налийте воду в ємність і, намочивши кисть, обробіть водою всю поверхню стін і/або стелі, з яких ви збираєтеся видалити рідкі шпалери . При необхідності рясно намочіть поверхню двічі, поки вона не розм'якшити в достатньо.
4
Дайте воді гарненько вбратися, а коли підлягає обробці поверхню намокне, за допомогою скребка, шпателя або іншого підручного інструменту механічним способом зніміть рідкі шпалери . Пам'ятайте, що для ефективного очищення поверхні шпалери повинні бути пластичними; така консистенція дозволяє видалити покриття без докладання значних фізичних зусиль.
5
Зверніть увагу, що деякі види рідких шпалер можуть бути використані повторно. Якщо ви маєте намір дати рідким шпалерам друге життя, то видаляти покриття не викидайте, а акуратно помістіть в яку-небудь підходящу ємність для подальшого застосування.
Минулого перед поклейкой шпалер рекомендувалося обклеїти стіни старими газетами або папером. Багато не морочилися і наносили новий шар прямо поверх старого, в результаті виходив такий собі листковий пиріг. Сучасні шпалери потрібно клеїти безпосередньо до стіни, тому ремонт, як правило, починається з отдіранія старого шару шпалер.
Вам знадобиться
 • - вода
 • - рідке мило
 • - рідина для зняття шпалер
 • - валик з цвяхами
 • - шпалерний клей
 • - губка
Інструкція
1
Перш ніж приступати до масштабних дій, спробуйте потягнути шпалери за що відійшла частина де-небудь в куточку. Цілком можливо, що полотнище відпаде само по собі. Якщо ж воно рветься, не потрібно відривати від нього шматочки, цим ви тільки збільшите фронт своїх робіт.
2
Налийте у відро теплої води, додайте в неї рідини для миття посуду, ретельно змочіть шпалери за допомогою губки або фарбувального валика. Почекайте 10-15 хвилин. Якщо одного підходу виявилося замало, повторіть процедуру. Грунтовно промокле полотно підчепити акуратно з якою-небудь з почали відходити сторін і потягніть на себе. В ідеальному випадку полотно відклеїться повністю, вам залишиться лише згорнути і викинути його.
3
Буває так, що шпалери починають розшаровуватися. Верхній їх шар відривається легко і безпроблемно, але не радійте передчасно. Якщо ви видалите тільки його, нижній шар вам доведеться довго і болісно отскребать сантиметр за сантиметром. Краще змочіть шпалери ще раз, попередньо наколів їх за допомогою будь-якого відповідного пристосування. Потрібно, щоб волога дісталася до нижнього шару і розмочила клей, тоді ви легко зможете зняти полотно цілком.
4
Верхній спосіб добре спрацьовує, якщо вам потрібно зняти один шар шпалер. Два, три і більшу кількість шарів не промокнуть від однієї тільки води, доведеться пускати в бій важку артилерію. Пошукайте в продажу спеціальну рідину для відклеювання шпалер, змішайте її в рівних пропорціях з розведеним шпалерним клеєм. Для того, щоб отримане желе вбралося в паперовий пиріг може зажадати 2-3 години і більше, але краще трохи почекати, тому що альтернативою цьому може стати тільки довга і нудна робота скребком.
5
Щоб полегшити собі цей ремонт і подальший, виберіть для майбутнього обклеювання шпалери на флізеліновій основі. Вони легко кріпляться до стіни і точно так же цільним полотном безслідно знімаються. Підготовка стін для подальшого ремонту не займе у вас і півгодини.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі біля розеток і вимикачів. Вимкніть електроживлення, зніміть розетки і тільки потім приступайте до роботи.