Що таке презентація.

На сьогоднішній день, одним з найважливіших понять для ділової людини є термін « презентація ». Важливо не тільки мати чітке уявлення про сенс слова, а й знати основні закони і правила побудови презентацій - адже в умовах ринкової економіки вміння «показати товар» є вирішальним.
Інструкція
1
Класичне визначення презентації - «публічне представлення чого-небудь». Презентувати, фактично, можна все що завгодно, починаючи з нової марки соку і закінчуючи інноваційними технологіями. Структурно, даний тип виступу можна поділити на кілька частин: демонстрація об'єкта, докладний опис характеристик і порівняння з конкурентами/більш ранніми версіями.
2
Наприклад, проходячи співбесіду про прийом на роботу ви, фактично, презентуєте самі себе. Ваша мета полягає в тому, щоб з перших хвилин справити на роботодавця позитивне враження (демонстрація), потім - надати про себе вичерпну інформацію (опис характеристик) і, нарешті, пояснити, чому даного місця гідні саме ви, а не інші претенденти (порівняння) . Варто відзначити, що презентація носить виключно позитивний характер, і, на відміну від «огляду» не описує недоліки об'єкта.
3
Сьогодні, « презентація » має друге значення - це слайд-шоу, створене в програмі Microsoft Power Point або аналогічної. Як правило, подібний формат використовується в якості допоміжного матеріалу ораторами під час виступів або різного роду доповідей. Суха мова завжди погано сприймається глядачами, тому лектор і демонструє окремі елементи візуально: на слайдах можуть бути поміщені шматки тексту, фотографії, діаграми і важливі позначки.
4
Необхідно відзначити, що, незважаючи на легкість побудови, створення вдалої презентації може зайняти багато часу і визначається величезною кількістю нюансів. Наприклад, категорично забороняється вставляти на слайд більше 3-х речень тексту, тому слухач буде відволікатися і упустить частина вашої доповіді. Також не варто зловживати анімацією - у діловому виступі вона абсолютно не потрібно. Крім того, важливо намагатися максимально візуалізувати свою промову, будь-які цифри давати в порівнянні на діаграмах, а будь-які підсумки та узагальнення виводити окремим пунктом і зачитувати прямо зі слайда. Як підсумок, можна сказати, що формат «слайд шоу» є ідеальним підмогою для будь-якого виступу перед людьми - починаючи з лекції у ВНЗ і закінчуючи презентацією великих продуктів, таких як Apple iPhone.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r7NEluo2p-Y