Що таке чіпсети.

чіпсет (chipset) - сукупність мікросхем, зібраних в єдину конструкцію для виконання певних функцій. Чипсети можна зустріти практично в будь-яких сучасних електронних приладах, наприклад, фотокамерах, мобільних телефонах і комп'ютерах.
Інструкція
1
В сучасних комп'ютерах чіпсети встановлюються на материнську плату. Ці мікросхеми забезпечують зв'язок між різними елементами інфраструктури ПК: центральний процесором, оперативною і постійно пам'яттю, пристроями введення-виведення і так далі. Перші чіпсети з'явилися в середині 80-х років ХХ століття і були використані саме для створення серійного персонального комп'ютера.
2
чіпсет сучасного комп'ютера являє собою сукупність двох основних мікросхем, кожна з яких відповідає за обробку інформації, що надходить від певних пристроїв. Контролер пам'яті (північний міст) призначений для створення зв'язку центрального процесора з модулями оперативної пам'яті. Іноді даний чіп є частиною центрального процесора, а не встановлюється окремим блоком.
3
Контролер введення-виведення (південний міст) забезпечує спільну роботу центрально процесора з іншими елементами комп'ютера, такими як: PCI-карти, жорсткий диск, USB-пристрої і так далі. В даний час чіпсети удосконалюються з величезною швидкістю. Це обумовлено тим, що кожен виробник центрально процесора прагне розробити власний чіп, що володіє певним набором функцій.
4
Фірми-гіганти виробники центральних процесорів (AMD і Intel) постійно випускають тестові версії чіпсетів, які поширюються серед провідних компаній, що випускають материнські плати. Якщо нова модель чіпсета виявляється вдалою, то створюються нові системні плати, що працюють з використанням даних чіпів.
5
Не можна забувати і про те, що чіпсети використовуються в багатьох пристроях. Всі сучасні телевізори, мережеві пристрої, смартфони та інші засоби зв'язку оснащені чіпсетами різного типу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uG1O_ZlWHNo