Що таке жорсткий диск.

Жорсткий диск - це основний пристрій зберігання інформації сучасних комп'ютерів. Жорсткі диск і працюють за принципом магнітного запису. Це дозволяє забезпечити високу швидкість зчитування і запису даних, одночасно з цим продляя термін служби пристроїв.
Інструкція
1
Основні елементи жорсткого диск а - це алюмінієві (іноді скляні) пластини, які покриті шаром спеціального матеріалу, і зчитувальні головки. Зазвичай використовується кілька пластин, розташованих на єдиній осі. Це дозволяє збільшити місткість жорсткого диск а. Як правило, зчитувальні головки не стикаються з поверхнею цих пластин. Це забезпечує тривалий термін служби диск ів.
2
Жорсткі диск і мають класифікацію за інтерфейсів. Широке поширення набули такі інтерфейси, як SATA, IDE і eSATA. Під інтерфейсом розуміють наявність певних каналів зв'язку та технічних засобів, які забезпечують обмін інформацією між диск ом і материнською платою комп'ютера.
3
Від використовуваного інтерфейсу залежить максимальна місткість жорсткого диск а. Приміром, для IDE-вінчестерів був досягнутий рекордний обсяг пам'яті, приблизно рівний 182 Гбайт. Ємність сучасних жорстких диск ов може перевищувати 4 терабайта або 4000 Гігабайт.
4
Ще одна характеристика, за якою відрізняють жорсткі диск і, це форма-фактор. Для того щоб будь жорсткий диск визначеного форм-фактора можна було встановити в стандартний системний блок або корпус ноутбука, створюють вінчестери певного розміру. Зазвичай це стосується тільки ширини диск а. В сучасних стаціонарних комп'ютерах використовують диск і шириною 3.5 дюйма. Для ноутбуків характерна наявність вінчестера шириною 2.5 дюйма.
5
Природно, існує безліч інших показників, за якими можна класифікувати жорсткі диск і. До них належать такі характеристики цих пристроїв: споживання енергії, рівень шуму, швидкості запису і зчитування даних. Варто відзначити, що корпуси жорстких диск ов, як правило, герметичні. Це забезпечує їх надійність, запобігаючи проникнення всередину вологи або шкідливих газів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bd6iFrRX7dk