Що таке подагра.

Хвороба обміну речовин, при якій солі сечової кислоти відкладаються в суглоби, називається подагрою або відкладенням солей. Від неї страждають усі суглоби: від пальців рук до пальців ніг.
Інструкція
1
При тривалому перебігу подагри суглоби зазнають стійкі зміни: товщають зв'язки, з'являються болючі вузли, при рухах суглоби хрустять. Жінки від подагри страждають в 20 разів менше, ніж чоловіки.
2
На початку захворювання гостро запалюються суглоби, найчастіше - великого пальця ноги (класичний варіант). Суглоб опухає, червоніє і болить дуже сильно, нестерпно: навіть легкий дотик простирадла нестерпно болісно. Також підвищується температура тіла. Зазвичай через тиждень всі ці симптоми проходять, незалежно від того, проводилося лікування чи ні.
3
Перебіг гострого періоду хвороби проходить легше, якщо приймаються нестероїдні протизапальні препарати: індометацин, диклофенак та інші. Але через деякий час знову запалюється суглоб - або той же, що й колись, або з протилежного боку. Проміжки між нападами подагри тим менше, чим більше триває захворювання: від 1-2 нападів на рік до практично постійних років через п'ять. Особливість подагри в тому, що її симптоми можуть різко й раптово зникати, на відміну від будь-якого іншого артриту.
4
Раптові больові напади застають зненацька і вибивають з нормальною, активного життя на кілька днів, але ще небезпечніше те, що з часом уражається весь опорно-руховий апарат, і людина стає інвалідом. Додатково до цього сечова кислота накопичується в самих різних тканинах, сприяє утворенню каменів у нирках, що може спровокувати пієлонефрит, і потім - ниркову недостатність, небезпечну для життя. Також при цьому недугу порушується ліпідний обмін, що веде до ожиріння, серцево-судинних захворювань та інфаркту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o00wn799o4E
Корисна порада
Щоб уповільнити перебіг подагри, треба якомога менше вживати продукти, що містять сечову кислоту: печінка, гриби, яловичий язик, рибну ікру, горох, квасоля і пиво. Хворим також рекомендується багато пити: зневоднення підвищує концентрацію в плазмі крові сечової кислоти і погіршує роботу печінки.
Подагра являє собою захворювання суглобів, яке обумовлюється відкладенням в них уратів - солей сечової кислоти. Найчастіше дана проблема зустрічається у представників сильної половини людства.

Симптоми подагри

Всього лише одна людина з тисячі страждає на подагру, причому чоловіки хворіють в двадцять разів частіше, ніж жінки. Розвивається захворювання у чоловіків після сорока років, у жінок - після менопаузи. Подагра вражає суглоби пальців, стоп, колін, кистей і ліктів. Але частіше від цієї хвороби страждають суглоби пальців ніг. Головний симптом подагри - гострий напад артриту, при цьому з'являються сильні гострі болі в одному з суглобів.
Найчастіше такий напад спостерігається після м'ясної трапези з алкогольними напоями.
При подагричному нападі найчастіше уражається великий палець на нозі. Суглоб починає боліти, до нього навіть неможливо доторкнутися. Він поступово опухає, температура в даній області підвищується, шкіра навколо суглоба набуває червоний відтінок. При відсутності лікування такий симптом може триматися кілька днів. Спостерігається обмежена рухливість суглоба. Крім гострих нападів, можуть спостерігатися такі ознаки подагри: нудота, підвищена збудливість, підвищений артеріальний тиск, різка зміна настрою, печія, зникнення смакових відчуттів або апетиту, утруднене дихання.

Причини виникнення подагри

Спадковість відіграє певну роль у розвитку подагри. Факторами є: одноманітна м'ясна їжа, малорухливий спосіб життя, надмірне харчування, вживання алкогольних напоїв (особливо вина та пива). Дуже часто подагра розвивається на тлі хвороб крові або ниркової недостатності. У нормі сечова кислота повинна потрапляти в кров і виводитися нирками. Але в деяких випадках концентрація сечової кислоти значно збільшується, при цьому її солі кристалізуються і починають відкладатися в суглобах, що викликає сильний біль і запалення.
Урати також можуть накопичуватися в шкірі, утворюючи тофуси - вузлики, і в нирках, формуючи камені.

Діагностика та лікування подагри

Діагноз встановлює ревматолог при огляді пацієнта. Підвищений вміст сечової кислоти показує біохімічний аналіз крові. У деяких випадках потрібно пункція суглоба з подальшим дослідженням рідини. На превеликий жаль, повністю позбутися від подагри можна. Можна лише контролювати захворювання. Для цього необхідно змінити характер харчування, виключіть з раціону вино, пиво, м'ясо молодих тварин, бобові рослини, субпродукти, гриби, рибну ікру і сардини. Лікарське лікування подагри зазвичай включає в себе протизапальні препарати, а також засоби, які стимулюють виведення сечової кислоти і гальмують її освіту. Фізіотерапія допоможе полегшити самопочуття, нерідко застосовуються хірургічні методи видалення сечової кислоти з тканин.