Як випекти хліб. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Яким способом можна приготувати хліб в домашніх умовах? пропонуємо вашій увазі кілька корисних порад по випічці смачного хліба.
Вам знадобиться
    • Борошно пшеничне 2,5 кг
    • дріжджі 40 г
    • вода 2-3 склянки
    • молочна сироватка (можна замінити водою) 3стакана
    • сіль 30 г
Інструкція
1
Хліб можна приготувати вдома опраним і безопарним способом. Якщо у вас достатньо часу, то можна готувати хліб опарним способом, для цього необхідно у великій мисці змішати 1 кг борошна, 3 склянки теплої молочної сироватки, пресовані дріжджі. Замісіть опару і залиште її бродити в теплому місці на 3-4 години, накривши посуд тонким рушником. Потім додайте 2 або 3 склянки води, сіль, решту обсягу борошна і знову замісіть тісто. Воно повинно бродити 1-1,5 години.
2
Якщо ви хочете швидше спекти хліб, то його слід готувати безопарним способом. В цьому випадку замішуєте одразу всі продукти і отставляете вийшло тісто бродити приблизно на 2-3 години.
3
Коли тісто дійшло до потрібної кондиції, його треба сформувати у вигляді кульок вагою приблизно по 0,5 кг укласти у формочки або на деко, дати трохи часу для вистоювання (30-40 хвилин) і випікати в попередньо розігрітій духовій шафі при температурі 200-220 С градусів.
Зверніть увагу
Якщо при безопарном способі замість води ви вносите сироватку, то час бродіння зменшується до 1-1,5 годин. Витрата дріжджів при цьому способі приготування тіста збільшують в 2,5- 3 рази.
Корисна порада
В духовій шафі бажано випікати хліб невеликий, до 800 грамів, він добре пропекается.Чтоби дізнатися чи достатньо тісто піднялося, потрібно взяти невеликий шматочок тіста і опустити його в ємність з холодною водою, якщо якщо шматочок піднімається вгору, то значить тісто вже можна випекать.Прі випіканні хліба деко слід злегка посипати мукой.Готовность хліба можна визначити за запахом. Хліб повинен мати приємний запах свіжоспеченого хлеба.Готовий хліб також має добре засмажену нижню скоринку і не пече долоню, а якщо увіткнути в хліб тонку дерев'яну паличку, то вона повинна залишитися чистою.