Як виростити ялинку в домашніх умовах.

Ялинка, вирощена в домашніх умовах, з легкістю послужить головною прикрасою квартири в період новорічних святкових днів. Звичайно, на це буде потрібно кілька років, тому вам варто запастися терпінням. Але не варто засмучуватися, адже прикрашати можна і зовсім маленьку ялинку.
Вам знадобиться
  • - насіння хвойних порід дерев;
  • - квітковий горщик;
  • - грунт з лісу.
Інструкція
1
Купуйте насіння ялини в розпліднику або назбирайте шишок в лісі, бажано пізньої осені, але поки ще не випав сніг. Можете відправитися за шишками і навесні, але вони не завжди проростають, так як за зиму псуються.
2
Наберіть землі в лісі. Садити в грунт, куплений в магазині, небажано, рослина може не прижитися (при посадці молодої ялини) або просто не зійти. Земля з-під хвойних дорослих дерев у лісі - оптимальний варіант.
3
Насипте підготовлений грунт в квітковий горщик і почекайте, поки він прогріється. Посійте насіння на глибину 1-2 см. Якщо ви хочете виростити ялину з шишок, то їх попередньо замочіть в теплій воді на добу, після чого застроміть в землю. Сходи з'являться не скоро, тому не має сенсу щодня розглядати посадки, а тим більше розкопувати їх. Зазвичай вічнозелені рослини проростають через 1-2 роки. Якщо у вас немає стільки терпіння, посадіть в горщик молоду ялинку.
4
Полийте посадки водою кімнатної температури, а зверху натягніть целофанову плівку. Далі поливайте раз на тиждень. Якщо ви посадили ялинку саджанцем, то її не тільки поливайте, а й зрошуєте з пульверизатора - так більше шансів, що вона приживеться.
5
Коли ви побачите сходи, полив здійснюйте рідше, приблизно один раз на 2-3 тижні. Хвойні рослини не дуже люблять вологу, від її надлишку починають підгнивати коріння і ялинка просто гине.
6
Поставте горщик з ялинкою подалі від прямих сонячних променів, інакше хвоя пожовтіє і опаде. Коли рослина досягне близько 50 см у зрості, перенесіть його ближче до вікна, але з несолнечное боку будинку.
7
Якщо ви будете робити все правильно, вже через 3-4 роки у вас буде повноцінне деревце. При необхідності його можна виставити на балкон навіть взимку, адже вічнозелені рослини непогано переносять сильні морози. Але в цьому випадку привчайте ялинку до природного клімату, коли вона ще маленька.