Як робити ювелірні вироби. Як робити форми для ювелірних виробів.

Ювелірні прикраси з'явилися в незапам'ятні часи, ставши мірилом багатства і влади. Виготовлення таких прикрас перетворилося з часом в цілу галузь промисловості. Але це не означає, що зникли майстри, які роблять ювелірні вироби своїми руками.
Вам знадобиться
  • - обладнання та набір ювелірних інструментів;
  • - дорогоцінні та кольорові метали;
  • - дорогоцінні й напівкоштовні камені.
Інструкція
1
Обладнайте власну ювелірну майстерню, що включає робоче місце і підсобне приміщення. Передбачте в майстерні припливно-витяжну вентиляцію для виведення шкідливих парів і пилу, що виділяються при плавці, травленні і шліфовці матеріалу.
2
Придбайте необхідне обладнання. Буде потрібно робочий стіл-верстак, ювелірна пальник, рухлива настільна лампа, бормашина, набір ванночок, ящик з відділеннями для зберігання каменів і дорогоцінних металів. Забезпечите приміщення пилеулавлівателі. Поставте в підсобному приміщенні рукомийник з відстійником для збору часток металів.
3
Підготуйте необхідні для роботи інструменти: напилки різних профілів, надфілі для тирса металу, пінцети, плоскогубці, кусачки, ножиці для роботи з металом, лобзик, молотки, мініатюрну ковадло. Знадобляться також плити і пуансони для формування деталей і волочильна дошка. Обробка виробів за допомогою бормашини потребують набору свердел, фрез і абразивних кіл.
4
Для проведення вимірювань запасіться настільними вагами з важками, штангенциркулем, мікрометром, металевої лінійкою. Принаймні оволодіння технологіями виготовлення виробів, ймовірно, вам будуть потрібні додаткові інструменти і пристосування.
5
Запасіться необхідним для початку робіт кількістю дорогоцінних і кольорових металів, каменів. Найчастіше в ювелірній справі використовуються золото, срібло, платина, паладій та їх сплави.
6
Визначте для себе типи та види ювелірних виробів, які ви припускаєте виготовити. Їх існує безліч, але не всяке виріб можливо змайструвати в умовах звичайної майстерні. Найбільш відповідними варіантами, які під силу індивідуальним майстру будуть кільця, сережки, брошки, кулони, медальйони, деякі види ланцюжків (з простим плетінням).
7
Виготовлення ювелірних виробів почніть з підготовчих операцій, які включають підготовку сплавів і окремих деталей майбутнього вироби . Вони включають в себе плавку, ковку, волочіння, штампування, виливок за зразком і так далі.
8
Використовуйте механічну обробку матеріалу, яка в більшості своїй виробляється ручним способом. Для цього перенесіть малюнок майбутнього вироби на заготовку, розріжте її по розмітці або відпиляйте деталь лобзиком. Використовуйте також свердління і обпилювання майбутнього вироби для додання йому необхідної форми.
9
Після виконання роботи по формуванню контурів вироби переходите до заключного етапу виготовлення прикрас: пайку, монтажу рухливих з'єднань, шабрування.
Ювелірні прикраси відомі з глибокої давнини, не втратили вони своєї актуальності і в наші дні. Вірні традиціям, сучасні майстри найчастіше використовують для виробництва ювелірних виробів ті ж матеріали, що застосовувалися протягом багатьох століть.
У виробництві ювелірних прикрас використовують металеві матеріали, неметалеві і деякі допоміжні. Серед використовуваних металів найпопулярнішим, поза всяким сумнівом, залишається золото. Якість золота визначається пробою, яка б показала його вміст у кілограмі сплаву. Наприклад, проба 585 говорить про те, що в кілограмі такого сплаву міститься 585 грамів золота. Що залишилися 415 грамів припадають на лігатурні метали. Таким чином, в ювелірному виробі 585-ї проби золота міститься 58,5%. Чому ювелірні прикраси не роблять з чистого золота? Справа в тому, що чисте золото 999-ої проби є досить м'яким металом і легко деформується, тому вироби з нього виходять неміцні. При додаванні в золото інших металів отриманий сплав стає більш твердим. Добавка до золота іншого металу не тільки збільшує його міцність, але і змінює колір. Якщо додана мідь, золото набуває червонуватого або рожевий відтінок, присутність срібла дає жовтий відтінок, а паладію, цинку або нікелю надає золоту білий колір. Іноді застосовують і такі рідкісні метали, як іридій, осмій і рутеній - вони підвищують твердість сплаву без зміни кольору. Визначити якість золота за його кольором дуже важко. Купивши, наприклад, де-небудь в Туреччині 14-каратне золото (еквівалент 585-ї проби), ви можете через якийсь час помітити, що воно потемніло. Це говорить про те, що реальна проба даного ювелірної прикраси не вище 375-й. Зрозуміло, для виробництва ювелірних прикрас використовують не тільки золото, а й інші метали - зокрема, срібло і платину. Прикраси з срібла краще купувати не нижче 900-ї проби. Платина для ювелірних прикрас використовується вищій 950-ї проби. Крім металів, для виробництва ювелірних прикрас широко застосовуються дорогоцінні, напівкоштовні камені. Як правило, при використанні дорогоцінних каменів саме вони складають основну частину вартості ювелірного прикраси. Найбільше цінуються алмази, рубіни, смарагди, сапфіри, олександрити. Напівкоштовні камені - аквамарин, топаз, турмалін, аметист, гірський кришталь, бірюза і багато інших, всього близько двох десятків назв. За своєю цінністю поступаються тільки коштовних каменів. Вироби камені - агат, онікс, лазурит, малахіт, нефрит, сердолік та інші. Зазвичай вони непрозорі або напівпрозору, досить широко використовуються при виробництві ювелірних виробів. Також слід згадати органічні камені, такі як перли, бурштин, корал, перламутр.