Як повернути неякісні меблі.

Купуючи меблі для будинку, ми розраховуємо, що вона буде практичною, зручною і прослужить не один рік. Але іноді трапляється, що в результаті ми отримуємо товар неналежної якості. Чи можна повернути меблі виробнику або в магазин, якщо нас щось не влаштовує в покупці? Або доведеться миритися з недоліками, лаючи недобросовісних продавців, а заодно і себе?
Інструкція
1
Уважно вивчіть договір купівлі-продажу, якщо він був передбачений при покупці меблів. Досить часто в договорі продавець прописує відповідальність сторін, включаючи порядок повернення та його умови. Бажано ознайомитися з договором ще до здійснення покупки, щоб захистити себе від бракованого товару або неякісного складання.
2
Переконайтеся також, що договір не суперечить закону «Про захист прав споживачів». Пред'являючи претензію і вимагаючи повернути гроші за товар неналежної якості, посилайтеся на відповідні пункти договору.
3
Якщо договором не передбачена відповідальність продавця або договір зовсім відсутня, використовуйте для захисту своїх прав Закон «Про захист прав споживачів», попередньо ознайомившись з його положеннями, що стосуються повернення недоброякісної продукції.
4
У момент доставки меблів до вас у будинок уважно і прискіпливо огляньте її на предмет виявлення видимих несправностей. При виявленні дефектів ні в якому разі не підписуйте документ про приймання меблів. Повідомте про дефекти в магазин особисто або по телефону.
5
Якщо дефекти меблів виявилися не відразу, а в процесі її експлуатації, у письмовій формі вимагайте прийняти товар і повернути вам гроші, посилаючись на статтю 24 Закону «Про захист прав споживачів» і вказавши причину звернення. Можете також вимагати пропорційного зменшення вартості меблів, якщо вас влаштує такий варіант. Розмір знижки обговоріть з продавцем, а якщо домовленість не досягнута, залучіть до оцінки незалежного експерта. Заява або претензію складайте в двох примірниках - для продавця і для себе.
6
При порушенні термінів виготовлення меблів або її доставки вимагайте зменшення вартості робіт за договором. Ви маєте право також зовсім відмовитися від послуги і вимагати повернути вам уже сплачені гроші.
7
У тому випадку, коли співробітник магазина навідріз відмовляється прийняти заяву і виконати ваші законні вимоги, попросіть його написати відмову в письмовій формі. У разі відмови подбайте про те, щоб суперечка дозволив менеджер чи інша посадова особа, уповноважена приймати рішення про задоволення претензії щодо повернення меблів. Пам'ятайте про те, що в більшості спірних випадків закон на боці споживача.
На жаль, питанням про те, як повернути гроші за неякісний товар, задаються дуже багато. Сучасний ринок, насичений товарами, постійно піддає споживачів ризикам покупки неякісної продукції. Дуже часто захват від придбання чого-небудь затьмарюється розчаруванням і необхідністю проходити ряд всіляких інстанцій, щоб повернути гроші за неякісний товар.
Інструкція
1
Самою першою інстанцією, куди вам слід звернутися, є магазин, де був придбаний неякісний товар. Як правило, всі сумлінні співробітники, не створюють проблем ні собі, ні покупцеві і повертають гроші. Але іноді продавці відмовляються вислухати претензію, накидаючи на клієнта з образами. У таких випадках потрібно бути гранично обережними і, продумавши кожен свій наступний крок діяти далі.
2
Попросіть продавця дати вам типовий бланк для написання претензії. Якщо такого немає, то напишіть її в довільній формі. У претензії вкажіть дату покупки, повне найменування товару, несправність і дату її виявлення, а також свою вимогу (повернення грошей за неякісний товар або заміна його на аналогічний).
3
Як правило, після цього ваш товар направляється на експертизу, термін якої не повинен перевищувати 45 днів. Експерт складе акт, в якому вкаже причину несправності. Якщо експертиза покаже, що в несправності товару винен продавець, то гроші вам повернуть. У тому ж випадку, якщо за підсумками експертизи буде виявлена ваша вина в несправності товару, а ви абсолютно впевнені, що такої немає, то ви маєте право далі доводити, що саме продавцем вам продано неякісний товар.
4
Проведіть незалежну експертизу і направляйте документи до суду.
5
Дійте впевнено і методично. Для того щоб збільшити свої шанси на повернення грошей за неякісний товар, зверніться за допомогою до професійного юриста, який практикується на захист прав споживачів.
Зверніть увагу
Запам'ятайте, що впевненість у своїй правоті є гарантією, того що продавець обов'язково поверне вам гроші за неякісний товар.
Корисна порада
При купівлі товару виконуйте всі необхідні формальності, що стосуються оформлення всіх необхідних документів (чека, гарантійного талона та інших) і зберігайте їх до тих пір, поки не закінчиться термін гарантії. Ці документи є основним підтвердженням покупки товару.