Як вибрати хороший пуховик.

Кліматичні особливості Росії змушують взимку носити дуже теплий одяг, серед якої за популярністю лідирує пуховик . Це універсальна, практична і зручна верхній одяг для суворих морозів і пронизливого вітру. Але найчастіше пуховик ами називають будь об'ємні куртки з утеплювачами з різних матеріалів, частина яких значно поступається за якістю натурального пуху. Щоб вибрати хорошу куртку з якісним наповнювачем, потрібно знати декілька секретів.
Інструкція
1
Знайдіть на куртці етикетку, перевірте, щоб на ній була вся необхідна інформація про властивості тканини і наповнювача, про відповідність пера і пуху, про виробника. Там же має бути приведена рекомендація по догляду за виробом. Процентне співвідношення пуху і пера - одна з найбільш важливих характеристик, яка позначається двома цифрами, наприклад, 70/30 (що означає 70% пуху, це найпоширеніший варіант утеплювача). Жителям північних регіонів потрібно стежити, щоб відсоток пуху ні менше цієї цифри, а в теплих краях можна носити пуховик і з співвідношенням 50/50. Втім, більше 75-80% пуху теж не потрібно, тому що при цьому змісті теплоізоляційні властивості куртки досягають максимуму, і тепліше при підвищенні кількості пуху вона не стає.
2
Наступний показник якості - пружність пуху, тобто здатність відновлюватися після стиснення. Для визначення пружності виробники стискають одну унцію і перевіряють, до яких розмірів він відновиться. Хороший пуховик повинен мати цей показник як мінімум 550, а найкращі моделі - 800. Якщо ця характеристика не вказана на етикетці, спробуйте виміряти пружність самостійно. Складіть рукава куртки всередину і поверніть виріб у трубочку. Чим компактніше воно вийшло, тим якісніше пух. Після цього пуховик повинен швидко наповнитися повітрям і розпрямитися.
3
На етикетці знайдіть абревіатуру CLO, яка означає термоізоляцію. Якщо поруч вказана цифра 1, це означає, що людині в цій куртці буде тепло при -15 градусах, цифра 3 - при -40. Іноді виробники вказують номери стандартів, ГОСТів та свідоцтв. Наприклад, DIN EN 12934 European Standart - це означає, що пух відповідає європейському стандарту якості, він пройшов промивання, вимочування, сушіння, стерилізацію.
4
Перевірте, щоб у куртці пух був упакований в кілька пакетів, вшитих всередину і рівномірно розподілених по всьому виробу. В іншому випадку він може звалюватися до подолу. Куртка також повинна бути прострочена. Є моделі з цільної тканиною, яка зариває шви та секції, щоб надати пуховик у елегантний вигляд. Якщо пір'я лізуть через підкладку або шви, це неякісна куртка.
5
Крім пуху, існують інші утеплювачі: синтепон, холофайбер, вальтерм. Якісні матеріали можуть бути такими ж теплими і зручними. Ярлик зі словом "down" означає натуральний пух, "wool" - вовняний ватин, "polyester" - синтепон. Якщо ж на етикетці написано "cotton" - це звичайна вата з бавовни, такий пуховик не купуйте. Найтепліші і дорогі куртки зроблені з гагачого пуху, але вони скоріше підійдуть для дуже сильних морозів або життя за містом.
6
Огляньте матеріал, з якого зшито виріб. Рекомендується вибирати натуральні, з водовідштовхувальним покриттям. Огляньте якість фурнітури: клапани, які закривають блискавку, кишені, тканинні хлястики на замках, накладки на ліктях. Також хороший пуховик не повинен бути важким (не більш 2 кілограм). При занадто великій кількості пуху куртка втрачає теплоізоляційні якості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fXAfTxgWv-c