Як в'язати рукавиці-мітенки.

Варежкі- мітенки - це і тепло, і красиво одночасно. Адже вони можуть служити і як рукавички теж. Головний їхній плюс у тому, що вони абсолютно прості у виготовленні. При певній вправності і досвіді їх можна пов'язати всього за пару годин. І при цьому вони стануть оригінальним аксесуарам, який додасть вам певну родзинку.
Вам знадобиться
  • -шерсть;
  • -спіци за розміром;
  • -Керівництво до дії
Інструкція
1
Зніміть для початку мірки з руки. Це повинні бути окружність кисті (найширша частина, що вимірюється по кісточках), довжина кисті від зап'ястя до того місця, де закінчується середній палець, довжина кисті до мізинця, довжина кисті від зап'ястя до основи великого пальця і довжина цього пальця до середини нігтя.
2
Підготуйте п'ять спиць: на чотирьох розташовуються петлі, а вільна потрібна для в'язання - адже рукавиці зазвичай виготовляються саме так. В'язати мітенки просто, тому що використовується самий найпростіший варіант в'язки - панчішна. Наберіть 44 петлі також, як і зазвичай це робите на 2 спиці, потім одну звільніть. Тепер вам потрібно розподілити петлі на 4 спиці, вийде по 11 на кожну. Для цього пров'яжіть перший ряд одинарної гумкою (1 лицьова, 1 виворітна), розділяючи в той же самий час петлі по спицях. Замкніть в'язання в коло.
3
Продовжуйте в'язати гумку на висоту вироби приблизно 6-9 см. Далі починайте в'язати панчішної в'язкою. Якщо ви ходите, щоб ваші рукавиці були більш гладкими, то зв'яжіть менше рядів гумки. Наприклад, до висоти в'язання 3-4 см. В'язати панчішної в'язкою потрібно приблизно до основи великого пальця.
4
Саме зараз зробіть отвір для великого пальця. Враховуйте особливості в'язки і утворіть отвір для пальця правої руки на 3 спиці, а для пальця лівої - на 4-ой. Створити такий отвір можна кількома способами: зняти петлі на додаткові спиці, або в'язати за допомогою додаткової петлі.
5
Якщо ви вибираєте спосіб за допомогою зняття петель, то пров'яжіть першу петлю, а решта зніміть на допоміжний засіб (шпильку або ще одну спицю). Потім накиньте стільки ж повітряних петель, скільки ви зняли. Потім пров'яжіть останні залишилися на спиці петлі і продовжуйте в'язання по колу.
6
Обробіть великий палець, підчепивши відкладені петлі на спицю. Пров'яжіть їх до потрібного рівня і закрийте в'язання. Останні 3-4 ряди всій рукавиці в'яжіть виворітними петлями. Це необхідно, щоб ваші рукавиці легко тяглися, але не розтягувалися.
7
Залишилося пов'язати ковпачок, який буде прикривати всі відкриті пальці. Наберіть 22 петлі і починайте в'язання одинарної гумкою. В'яжіть так буквально 2-3 ряди, після переходите на панчішну в'язку. З середини в'язання вже через 3-4 ряди починайте збавляти по 2 петлі в кожному ряду. Так, поступово, ви доберетеся до кінця, звузивши ковпачки до основи. Ваші рукавиці готові.
Корисна порада
Щоб не втратити початок роботи, відзначте будь-яким чином першу спицю, наприклад, приколіть шпильку.
Рукавиці на двох спицях в'яжіть таким чином: наберіть від манжети спочатку верхню, потім нижню половину рукавиць і в'яжіть їх згідно викрійці. Після шийте дві половинки трикотажним швом, а щоб шов був менш помітним, верхню половину в'яжіть на 1 см ширше. Нижня частина (долоню) і манжети у будь-якого типу рукавиць в'яжуться однаково.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі;
  • - панчішні спиці;
  • - англійська шпилька;
  • - голка, гачок.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до в'язання рукавиць, слід зняти мірки: окружність кисті, довжина кисті від зап'ястя до кінця середнього пальця, довжина кисті від зап'ястя до кінця мізинця, довжина кисті від зап'ястя до основи великого пальця, довжина великого пальця від основи до середини нігтя, окружність зап'ястя. За отриманими мірками зробіть викрійку.
2
В'яжемо манжет. Розрахуйте кількість петель для манжети (окружність зап'ястя). Наберіть петлі на спиці і в'яжіть по колу гумкою 1 * 1 (лицьова петля, виворітна петля) 10 см, краї рукавиці можна пов'язати будь-яким ажурним візерунком. Закінчивши в'язати манжету, розділіть кількість петель навпіл - одна частина для нижньої половини, друга частина для верхньої.
3
в'яжемо нижню половину (долоню) рукавиці. Зв'яжіть панчішних візерунком підставу рукавиці. Після того як зв'яжіть цю частину, намітьте потрібну кількість петель для виконання великого пальця. Пров'яжіть 3 петлі, потрібну кількість петель перевести на велику англійську шпильку, а на місці знятих петель наберіть така ж кількість петель. Завдяки цьому, кількість петель в ряду відновитися. Продовжуйте в'язати панчішної в'язкою.
4
Чи не Дов'язати 3 см до довжини середнього пальця, треба починати робити зменшення петель. В особових рядах пров'яжіть 2 петлі разом лицьовою. Зменшуйте доти, поки на спиці не залишиться 2 петлі. Потім відріжте робочу нитку і за допомогою голки або гачка простягніть її через ці дві петлі і туго затягніть.
5
в'яжемо верхню половину рукавиці. Ця частина рукавиці повинна бути на 1 см ширше нижньої половини. Тому потрібно додати по 1 петлі по краях в одному ряду. Продовжуйте в'язання панчішної в'язкою. За бажанням в центрі цієї половинці можна пов'язати який-небудь візерунок. Чи не Дов'язати 3 см до довжини середнього пальця, також зробіть убавленія і закінчите цю половину аналогічно нижньої.
6
в'яжемо великий палець. Палець в'яжеться з двох частин. Зніміть петлі з шпильки на спицю і в'яжіть панчішної в'язкою до середини нігтя великого пальця. Потім зробіть убавленія з обох сторін. Для цього в лицьових рядах пров'яжіть 2 петлі разом лицьовою, в'яжіть так, поки на спиці не залишиться 2 петлі. Ці петлі закрийте так само як написано вище.
7
Для другої частини великого пальця наберіть по краю утворився отвори таку ж кількість петель, яке було на шпильці плюс по одній петлі додайте з боків, щоб не було дірочок і продовжуйте в'язати також як першу частину.
8
Другу рукавицю в'яжіть в дзеркальному відображенні. Зберіть рукавицю. Зшийте половини рукавиць трикотажним швом. Нижній край вироби можна прикрасити невеликої бахромою.
Корисна порада
Для побудови викрійки, заміри окружності кисті і зап'ястя розділіть на два (розрахунок двох викрійок).