Як спекти зерновий хліб. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Незважаючи на те, що смак зернового хліба трохи грубуватий, цей вид випічки принесе величезну користь всьому організму, очистивши його від нітратів і важких металів. Вважається, що зерновий хліб навіть корисніше хліба з висівками. А ще він сприяє схудненню.
Вам знадобиться
  • 3,5 ст. теплої води;
  • 3 ст.л. меду;
  • 2 пакетики дріжджів (по 7 гр. в пакетику);
  • 4 ст. хлібної борошна;
  • 3 ст. цільно-зерновий борошна;
  • 1 ст. зародкових пластівців;
  • 2 ст.л. солі.
Інструкція
1
З'єднайте в мисці теплу воду (температура води 45-50 градусів), мед і дріжджі. Дріжджі краще використовувати не з поміткою «швидкі», а гранульовані. Все добре перемішайте. Залиште в теплому місці на 10-15 хвилин.
2
Змішайте в окремій мисці 3,5 склянки хлібної борошна, 3 склянки цельно- зерновий борошна, сіль і зародкові пластівці. Борошно необхідно попередньо просіяти, щоб вона збагатилася киснем, і хліб вийшов пишним і повітряним.
3
Зробіть поглиблення посередині гірки з суміші борошна, пластівців і солі. Акуратно вилийте всередину дріжджову суміш. Перемішайте дерев'яною ложечкою або лопаткою, поступово підмішуючи борошно з країв, поки вся маса не з'єднається.
4
Присипте стіл борошном. Викладіть на стіл тісто з миски і починайте його місити, поступово додаючи решту 0,5 склянки борошна. Місити треба протягом 10-15 хвилин, поки тісто не стане гладким і не перестане прилипати до рук. При необхідності додайте ще трохи борошна. Слідкуйте за тим, щоб тісто залишалося дуже м'яким, тобто не перестарайтеся з борошном.
5
Змастіть миску рослинним маслом, покладіть в неї тісто, закрийте харчовою плівкою. Поставте миску з тестом в тепле місце на 1-1,5 години, поки тісто не збільшиться в розмірі в два рази.
6
Прогрійте духовку до 200 градусів. Змастіть форми для хліба рослинним маслом. Тісто обімніть, викладіть на присипаний борошном стіл і розділіть на 2 однакові частини. Сформуйте з шматочка тіста овал і поверніть його по довжині. Покладіть у форму, швом донизу, прикрийте харчовою плівкою. Виконайте те ж саме з другим шматочком тіста. Поставте форми в тепле місце на 30-45 хвилин, щоб тісто піднялося.
7
Випікайте хліб протягом 50-60 хвилин. Вийміть форми з духовки, остудіть протягом 5 хвилин і перекладіть хліб на тарілки. Смачного!
Зверніть увагу
Щоб уникнути опіків, не забувайте користуватися прихватками, коли будете виймати хліб з духовки.
Корисна порада
Слідкуйте за температурою води, в якій розчиняєте дріжджі. При температурі вище 55 градусів вони гинуть.