Як купити ліс.

Набутий ліс може використовуватися для будь-яких цілей, від прогулянок з друзями та побудови власного котеджу до налагодження виробництва і використання ліс них ресурсів. Перед покупкою ліс а важливо знати відмінність між ліс нимі і не ліс нимі територіями, оскільки на око їх розрізнити практично неможливо. Лісові землі - землі, які покриті ліс ной рослинністю або призначені для її відновлення (гару, вирубки, пустирі та пр.).
Інструкція
1
Перед придбанням в ліс ном фонді необхідно дізнатися: записана дана територія в реєстр ліс ного фонду і є дана земля ліс ной. Якщо обраний ділянка не перебуває в ліс ном фонді, то цю ділянку можна буде оформити як власність і придбати. Якщо ж територія є власністю держави, то роздобути цей ліс практично неможливо.
2
Якщо ліс приписаний до фонду, то він не підлягає продажу. В кращому випадку його можна буде взяти в оренду, яка дозволяє користуватися даною територією від року до 50 років, а в деяких випадках і до 100 років.
3
Можна спробувати перевести землі в іншу категорію, а потім їх придбати, але для цього потрібно представити вагомі підстави, що стосуються забезпечення потреб с/г, оборони, енергетики та т.п. Переклад виробляється дуже рідко, тому єдиний вихід для приватної особи - оренда.
4
Для оренди слід взяти участь в аукціон-конкурсі, про який можна дізнатися за 60 днів до його проведення. Щоб взяти участь, потрібно направити заявку організатору, яка містить необхідні відомості. До неї прикладаються документи, що підтверджують внесення відповідного завдатку. Аукціон виграє учасник, що пропонує найбільш високу ставку оренди, а якщо рівні декілька ставок в даному співвідношенні, то виграє той, хто подав заявку раніше за інших.
5
Далі укладається договір оренди, по закінченню якого доведеться заново брати участь в аукціоні.
Зверніть увагу
Орендар зобов'язаний стежити за станом лісу, прибирати сміття і лікувати дерева. На орендованих ділянках не можна будувати капітальні споруди, які не відповідають цільовим призначенням ділянки.
Корисна порада
Найбільше охороняється державою ліс, який належить до першої категорії і складається з хвойних порід дерев. До другої категорії відносяться листяні породи.