Як швидко навчитися грати на синтезаторі.

Синтезатор - це музичний електроінструмент, який вміє створювати чимало різних звуків, висот і тембрів. Він дуже популярний у любителів музики різного віку і категорій, від професійних музикантів до дітей, які тільки роблять свої перші кроки в цьому виді творчості.
Інструкція
1
Відповідно неоднорідності аудиторії існують і різні моделі синтезаторів, проте, щоб навчитися грати, достатньо найпростішого інструменту. Перш за все, засвойте головний принцип вилучення звуків: правою рукою грайте ту частину музичного твору, яка відтворюється голосом співака (слова пісні), і програші, а ліва буде нести «відповідальність» за гармонію.
2
Великих труднощів в цій справі не передбачається, особливо якщо ви вже володієте певною музичної грамотністю. А якщо ні, то зверніться до самих азів музики - нотної грамоти та познайомтеся з нею наскільки можна ближче. Отже, вам потрібно вивчити два типи акордів - мажорні та мінорні (септакорди можна замінити першими з них). Їх слід натискати по черзі лівою рукою. Пісня, яку ви маєте намір зіграти, в нотах викладена одним рядком у скрипковому ключі, а над окремими тактами вказані літерні значки акордів.
3
Виберіть потрібні темп і стиль, а також відповідний тембр для правої руки і потім зіграти мелодію, для початку вибравши одну з відомих і нескладних пісень.
4
Виберіть зручне для себе положення за інструментом. Грати на ньому можна як стоячи (для цього у синтезатора є спеціальні ніжки), так і сидячи, але в обох випадках лікті повинні бути розташовані приблизно на рівні клавіатури.
5
Тепер підключіть його до мережі, запустіть і кнопкою «mode» виберіть режим гри. Перший з них - Fingered. Тут мелодії не створюються (встановлена блокування великої октави), грати можна тільки акордами. Щоб почути як він звучить, потрібно один за одним натиснути розташовані через ноту 3-4 звуку. При зміні їх висоти або місця знаходження «голос» акорду залишиться колишнім (це акорди автоматичного акомпанементу, які виконуються тільки лівою рукою). Режим Full Range Chord: в його звучання включені всі клавіші. Затиснувши певні клавіші або все відразу, ви почуєте акорд. Режим CFSio Hord: тут автоаккомпанемент дозволить вам взяти акорди відразу чотирьох типів, навіть якщо ви не володієте необхідними навичками і знаннями.
6
І на закінчення невеликий рада: напишіть над кожною буквою цифри 2-4 (за кількістю задіяних в акорді пальців) і натискайте потрібний акорд у відповідності зі стилем тексту, поміченого певної цифрою, а також затискайте основні ноти акорду мізинцем лівої руки , це полегшить натискання додаткових клавіш.
Клавішні - загальна назва для сімейства інструментів (орган, клавесин, фортепіано, синтезатор), однак у вузькому сенсі їм позначають саме електронний клавішний інструмент - синтезатор. Принцип гри на клавішних має кілька спільних рис, але розрізняється залежно від конкретного інструменту.
Інструкція
1
На більшості клавішних грають сидячи. Так, при виконанні на органі, клавесині і роялі важливо, щоб стілець розташовувався на певній відстані від інструменту, мав певну висоту. Параметри залежать від зростання виконавця, але головний принцип - достатня наближеність до інструменту, але і достатню відстань для маневру руки. Корпус повинен бути прямим, руки зігнуті в ліктях і знаходяться строго вище клавіатури (тільки пальці е стосуються подушечками) .Сінтезатор і електроорган допускають виконання в позиції стоячи, але принцип зручності зберігається. Підставка інструменту повинна бути відрегульована таким чином, щоб пензля пережималися і завжди знаходилися вище клавіатури.
2
Грають на клавішних двома руками, причому права, як правило, виконує мелодію і частина підголосків, а ліва - бас і акорд. Відповідно, зліва знаходяться більш низькі звуки, а праворуч більш високіе.Електронние інструменти і тут можуть стати винятком. В режимі «Спліт» (від англійського «роздвоєння») клавіатура ділиться на дві частини, висота кожної з яких може змінюватися окремо. Так, в правій руці можуть виявитися ноти контрактави, а в лівій - ноти другої і третьої октав. Однак такі хитрощі рідко застосовуються. Зрідка клавішники налаштовують діапазон обох частин на однакову висоту (але на різні тембри-семпли).
3
Ноти для клавішних пишуться на двох нотоносца, на однов з яких в басовому ключі пишеться партія лівої руки, а на іншому в скрипковому партія правою. Пара нотоносца, таким чином, становить одну строку.В синтезаторі партія лівої руки зазвичай не розвинена, тому кожен нотоносець відповідає трохи руці, а семпли. Однак для зручності виконавець може позначати зміни тембру іншими засобами, а партію записувати в класичному вигляді.
4
Ноти, написані на одному рядку одна під одною, виконуються одночасно. Послідовне написання (горизонтальне) говорить про таке ж виконанні: одна нота за другой.Длітельності нот і пауз, розміри і тональності позначаються згідно з правилами елементарної теорії музики. Клавішні інструменти не є транспонується. Інакше кажучи, партії пишуться відповідно зі звучанням: написана «до» першої октави - грається «до» першої октави (цим інструмент відрізняється від гітари, в якій ноти пишуться на октаву вище, ніж звучать).
5
При розучуванні творів музикант спочатку вивчає партію однієї руки, потім партію інший. Тільки після цього починається з'єднання рук, причому набагато ефективніше вивчати ноти по фразам, а не програвати від початку до кінця.