Як визначити потужність радіатора.

Радіатори є найпоширенішими приладами для опалення житлових і виробничих приміщень. При виборі конкретного типу радіатора необхідно правильно визначити і розрахувати його потужність. Ця характеристика потрібна для вибору приладу з відповідними параметрами, в іншому випадку ви зіткнетеся з невиправданими витратами електроенергії або приміщення не буде добре опалюватися.
Інструкція
1
Розрахуйте об'єм приміщення, яке буде опалюватися радіатором. Обчисліть площу, помноживши довжину приміщення на його ширину. Виміряйте висоту стін і помножте це значення на обчислену площу. Ви отримаєте шуканий обсяг приміщення.
2
Оберіть спосіб розрахунку кількості радіаторів і тепловіддачі. Найточніші і складні розрахунки вимагають спеціального обладнання та залучення фахівців. При цьому враховують географічне положення, кількість вікон, дверей і так далі. Для розрахунку потужності радіаторів в побуті такі способи застосовувати навряд чи доцільно.
3
У самому простому випадку для визначення потужності радіатора і його розмірів потрібно виконати розрахунок споживання тепла в приміщенні. Для Середньої смуги Росії розрахунок такий: при висоті стелі 3 м на 10 кв. м площі потрібно 1 кВт потужності радіатора . Додатково до цього розмістіть по одному радіатора під кожне вікно, щоб вікна не запотівали.
4
Виберіть тип радіатора , який будете використовувати. Так, для алюмінієвого радіатора потужність на секцію становить 150-200 Вт Таким чином, для обігріву 10 кв. м кімнати вам буде потрібно 5-7 секцій. Для кутової кімнати додайте одну або дві секції (залежно від розмірів приміщення). При високих стелях збільште потужність у стільки разів, у скільки стелі вище трьох метрів. Якщо стелі нижче трьох метрів, відповідно зменшіть кількість секцій.
5
При використанні біметалевих радіаторів, виготовлених зі сталі та алюмінію, виходите з того, що вони мають приблизно ж таку потужність, як і чавунні. Точні характеристики радіатора можна довідатися з технічної документації, яка зазвичай додається до приладу.
6
Враховуйте також, що склопакети знижують втрати тепла в квартирі приблизно на 15%, тому кількість секцій радіаторів при використанні таких вікон можна зменшити. На випадок непередбаченого зниження температури теплоносія в системі опалення, навпаки, доцільно мати додаткові секції.