Як зробити стерильним масло. Як зробити рослинна олія стерильним.

Дитячі лікарі при сильному лущенні рекомендують обробляти шкіру новонароджених стерильним рослинним маслом . Підійдуть такі види, як соєва, соняшникова, кукурудзяна, оливкова, лляна олії. Як же приготувати стерильне масло в домашніх умовах?
Вам знадобиться
  • - будь-яке рослинне масло;
  • - скляна баночка;
  • - сода харчова.
Інструкція
1
Візьміть порожню скляну півлітрову баночку без сколів і тріщин та інших яких-небудь дефектів, які можуть її розколоти при обробці та стерилізації. Ретельно промийте її харчовою содою.
2
Сполосніть кілька разів внутрішню частину баночки окропом. Якщо у вас є пароварка, то на п'ять хвилин поставте в неї баночку для стерилізації, щоб дрібні організми не влучили в рослинне масло при наливанні.
3
Охолодіть баночку до кімнатної температури. Для цього поставте її на чисту тканину дном вгору (наприклад, рушник без ворсу або іншу гладку, але чисту тканину).
4
Візьміть простерилізованих скляну півлітрову баночку і заповніть її приблизно на 250 мл звичайним рослинним маслом (бажано для дітей використовувати оливкову або соняшникову).
5
Помістіть півлітрову баночку звичайного рослинного масла в каструлю, яка володіє товстим дном. На дві третини заповніть каструлю водою, але так, щоб вона не потрапила всередину банки.
6
Простерилизуйте півлітрову баночку заповнену маслом , в каструлі, для цього поставте каструлю на мінімально розігріту конфорку, приблизно на сорок хвилин.
7
Дістаньте баночку з маслом з каструлі і залиште її охолоджуватися при кімнатній температурі. Масло готове до використання після того, як воно повністю охолоне.
Зверніть увагу
При використанні готових косметичних засобів, призначених для догляду за носовими і вушними проходами новонародженого, на шкірі малюка може з'явитися алергічна реакція.
Корисна порада
Стерильне рослинне масло рекомендується застосовувати під час ранкових і вечірніх процедур, а також після підмивання або купання новонародженого. Обов'язково щільно закривайте баночку, в якій зберігається стерильне рослинне масло пластиковою кришкою.