Як відпарювати в'язані речі. Як правильно отпарить в'язану річ.

Нерідко в'язані речі після прання та сушіння викликають у господаря питання про те, як же тепер уже сухий і чистої речі надати акуратний вигляд, адже гладити праскою, як звичайне тканинне виріб, її не можна. У цьому випадку її слід просто відпарити, що цілком нескладно зробити навіть людині, рідко стоїть за дошкою для прасування.
Вам знадобиться
  • - праска,
  • - відріз марлевої тканини.
Інструкція
1
Для відпарювання в домашніх умовах праскою попереднього покоління, тобто не мають якихось інших режимів, окрім режиму безпосередньо прасування (такі праски ще збереглися), встановіть датчик нагрівання праски на максимальну температуру.
2
Акуратно розкладіть підготовлену до ВІДПАРЮВАННЯ в'язану річ на прасувальної дошки чи іншій рівній поверхні (попередньо підстеліть під річ хоча б складене вчетверо ковдру, якщо відпарювання буде проводитися не на спеціальній поверхні прасувальної дошки).
3
Рясно змочіть водою і відіжміть до стану легкої вологості заздалегідь підготовлений відріз марлевої тканини, через який і буде проводитися відпарювання.
4
Покладіть марлевий відріз поверх в'язаного речі .
5
Візьміть у руки нагріте праска і піднесіть його якомога ближче до поверхні марлі, при цьому не торкаючись її. Відстань від підошви праски до марлі має бути близько 0,5-1 см.
6
Акуратно водите праскою над поверхнею вологої марлі. При цьому вода з марлі буде випаровуватися, а нитки вироби - купувати акуратний вигляд.
7
Скористайтеся праскою з функцією відпарювання виробів. Для цього налийте води в спеціальний відсік праски, встановіть режим відпарювання і водите праскою над поверхнею в'язаній речі .
8
В особливо складних випадках можна скористатися функцією парового удару, при якому сильний струмінь пара подається з підошви праски на отпаривают вами річ, яка набуває після цього вид акуратного вироби.
Корисна порада
Перед відпарюванням в'язаній речі випробуйте процес відпарювання на доданому до купленого виробу запасом шматочку в'язаного полотна. А якщо ви самі в'язали речі, то варто скористатися залишилися нитками, зв'язавши з них невеликий за величиною квадрат.
Досить часто люди займаються відпарюванням речей. Справа ця не дуже складне, але вимагає особливого підходу. Справа в тому, що отпарить речі набагато простіше, ніж їх почистити або ж випрати. До того ж відпарювання можна виконати, не знімаючи речі зі свого місця, наприклад, таким чином легко розгладити штори.
Інструкція
1
Вам знадобиться отпариватель. Саме він може позбавити ваш будинок від необхідності в праска і прасувальна дошка. Отпарівателем можна обробляти речі прямо на вішалці. У підсумку ви заощадите багато часу. Адже цим пристроєм можна обробляти та випрасувати навіть самі недоступні місця, такі як кишені і рукави. Саме з ними зазвичай виникають труднощі при прасування.
2
Будь-яким отпарівателем досить легко користуватися. Сучасні відпарювачі мають зручну робочу ручку, до якої прикріплений гнучкий шланг. У магазині можна придбати відпарювач, який має вбудовану функцію регулювання по висоті. Здійснювати транспортування даного пристрою досить просто - у них є маленькі ролики-коліщата.
3
Сам процес відпарювання. Увімкніть отпариватель. Виберіть потрібну функцію. Приміром, обробити тканину при температурі в 30 градусів. Далі просто водите отпарівателем близько тканини на відстані 5-10 сантиметрів. Час ви можете вибрати самостійно. Ви помітите, як тканина злегка зволожиться і почне набувати інший відтінок. Після всієї процедури, дайте тканини просохнути.
4
Придбати отпариватель можна практично в будь-якому спеціалізованому магазині. Однак до вибору потрібно підійти серйозно. Справа в тому, що в даний час досить багато підробок. Навряд чи ви хочете, щоб отпариватель пропрацював півроку і потім зламався. Саме тому заздалегідь цікавтеся наявністю гарантії на апарат. Якість збірки в основному залежить від виробника. Ви можете проконсультуватися з продавцем.