Як самостійно зібрати кубик Рубика.

Здавалося б, що може бути простіше збірки кубика Рубика? Поставивши собі за мету зібрати кубик, можна досить швидко викласти одним кольором одну-дві грані і на цьому зайти в тупик. Справа в тому, що повне складання головоломки передбачає знання основних її принципів і проміжних алгоритмів. Розглянемо для прикладу послідовність складання традиційного кубика , що має розміри 3х3.
Інструкція
1
Зберіть хрест на верхній грані кубика . Для побудови хреста виберіть будь-який вподобаний вам колір центрального елемента грані. Тепер шляхом послідовного обертання бічних верств кубика встановіть посередині бічних ребер, що примикають до центрального елементу, ті кубики, які матимуть один колір з центром грані. При цьому враховуйте, що другий колір елемента, що становить хрест, повинен відповідати кольору центрального елемент бічної грані. У підсумку ви повинні отримати на верхній грані хрест з п'яти елементів одного кольору.
2
Зберіть повністю перший шар кубика , на якому вже мається викладений хрест. Перемістіть кутові елементи відповідних кольорів на свої місця. Кольори кутових маленьких кубиків повинні бути такими ж, як і у центральних елементів бічних граней, що примикають до верху. Переміщуючи бічні шари куба, добийтеся, щоб кутові кубики були правильно орієнтовані на своїх місцях. У підсумку ви отримаєте повністю зібраний верхній шар.
3
Зберіть другий (середній) пояс куба. Для складання середнього шару використовуйте попеременное обертання нижнього і одного з бічних шарів. В результаті потрібні реберні кубики встануть на свої місця, будучи правильно орієнтовані за кольором.
4
На наступному кроці зберіть хрест на нижній грані куба. Послідовність дій залежить від початкового розташування елементів нижнього шару, але в цілому не відрізняється від технології складання верхнього хреста. Переконайтеся, що середні реберні елементи нижнього шару знаходяться кожен на своєму місці.
5
Тепер розташуйте в потрібному порядку кутові елементи нижнього шару куба. Всі три сторони маленьких кутових кубиків повинні відповідати за кольором «рідним» гранях. Головна вимога при складанні останнього шару - не можна порушувати вже зібрані верстви. Вірніше, порушувати їх доведеться, але по закінченні проміжного кроку малюнок повинен бути відновлений. Якщо ви все зробили правильно, зібраний кубик Рубика заграє перед вами всіма своїми квітами.