Як навчитися читати з закритими очима.

Досить часто в мережі можна зустріти екзотичні пропозиції навчити вас читанню та баченню навколишнього світу з закритими очима . Залишимо на совісті авторів подібних підходів науковість цих методів. До того ж, існують випробувані і працюють наукові методики, що дозволяють слабовидящим і сліпим людям читати тексти без допомоги зору. Один з таких способів - метод Брайля.
Вам знадобиться
  • - посібник для навчання системі Брайля;
Інструкція
1
Ознайомтеся з принципами побудови рельєфно-крапкового шрифту для письма і читання, званим шрифтом Брайля. В основі його лежить комбінація точок. Виконаний у вигляді комбінації точок знак, що має певні висоту і діаметр, записується в комірці. Такі зведені в систему знаки після відповідного навчання та формування досвіду легко розпізнаються на дотик. Для читання без допомоги зору використовується вказівний палець руки (або навіть пальці двох рук).
2
Запасіться навчальним посібником, в якому викладаються основи тактильного читання за Брайлем. Вивчіть для початку основні комбінації знаків, відповідні буквах алфавіту. Запасіться терпінням, оскільки освоєння нових навичок зазвичай розвивається туго. При належній старанності ви зможете з часом оволодіти читанням із закритими очима не тільки буквених текстів, а й математичних знаків, комп'ютерних символів і навіть музичних нот.
3
Для більш ефективного навчання читання за описаною методикою включите в заняття навчання письму. Об'єднання двох навичок (читання і письма) дозволяє скоротити час навчання. Для цього вам знадобляться так званий «брайлевський прилад» або брайлівського друкована машинка.
4
Вставте між двома пластинами брайлівського приладу аркуш паперу. Кожна комірка пластини відповідає одній брайлевской комірці. Грифелем натиснете на папір по заглибинах у нижній пластині, при цьому ви отримаєте брайлевський знак. Записи робляться справа наліво. Тепер переверніть аркуш паперу для прочитання написаного.
5
Ознайомтеся з пристроєм брайлевской друкованої машинки. Вона має шість клавіш, пробіл, клавішу для переміщення вперед і рукоятку перекладу рядка. Шість клавіш відповідають точкам брайлевской осередки. Використовуйте для друку вказівний, безіменний і середній пальці обох рук. Після придбання навички друку на машинці ви помітите, що читання методом Брайля з повністю закритими очима стало для вас більш легким.