Як зробити маску для карнавалу.

Новий рік, Хеллоуїн або Бал-маскарад - це одні з тих днів, коли кожен може дозволити собі заховати обличчя під маскою і стати людиною-загадкою. Фараон, принцеса, чарівник або жінка-птах у чудесному оперенні - ви вправі приміряти будь-який образ, варто лише підібрати костюм. Основне завдання криється у виборі маски, яка допоможе з Преображенням. Такий маленький аксесуар завжди складний для пошуку, тим більше, коли в голові вже склалася чітка картина того, що ви бажаєте. Озбройтеся фантазією і коробкою з рукодільні та канцелярськими приладдям і створіть оригінальну маску своїми руками.
Вам знадобиться
  • - папір, картон, фольга;
  • - самоклеящаяся металізована папір, липка двостороння стрічка, капелюшна гумка;
  • - сухі блискітки, конфетті, намистини, бісер, черепашки, пір'я;
  • - декоративна стрічка і тасьма, паєтки;
  • - гумовий клей, клейовий пістолет;
  • - пензлик, канцелярський прозорий клей, лак для волосся з блискітками.
Інструкція
1
Намалюйте на аркуші оксамитового щільного картону рубінового кольору форму очок. Виконуйте макет на виворітного стороні, щоб не було видно зайвих штрихів. Подовжите краю, немов ви наслідуєте масці Зорро. Використовуйте загострену форму, загнуту або вгору, або вниз. Розширте підставу для очей, щоб можна було виконати прорізи. Деталь повинна приховувати ваші брови, очі і заходити на вилиці.
2
Виріжте макет, залишивши додатково по 1 сантиметру по периметру. Піднесіть маску до обличчя і олівцем обережно намітьте розташування прорізів для очей. Зайвий картон можна обрізати. Використовуючи канцелярський ніж, зробіть два отвори у формі очей. Намагайтеся уникати зазублин на картоні.
3
З одного краю маски закріпіть капелюшну гумку клеєм за допомогою пістолета. Дайте клею застигнути і приміряйте саморобку на себе, розтягнувши гумку до другого краю маски так, щоб вона щільно трималася на голові. Відріжте зайві сантиметри і знову закріпіть кінець гумки до маски. Робоча ділянка аксесуара потрібно задекорувати, щоб не було видно «бруду». Візьміть самоклеящуюся папір, звільніть поверхню від плівки і прикладіть до виворітної сторони маски. Ножицями обережно зріжте зайвий робочий матеріал, при цьому ділянка, де закріплена гумка гарненько примніть пальцями, намагаючись плівкою щільно огорнути об'ємні елементи.
4
Підберіть довгі декоративні пір'я в тон кольору картону, а також контрастні чорні. Вони можуть бути як довгими, так і короткими. На один з країв маски нанесіть гумовий клей і викладайте пір'я віялом, щільно притискаючи підстави пір'їнок один до одного. Слідкуйте за тим, щоб клей був рідким, інакше кріплення не буде міцним. Додавайте по краплі гарячого клею в процесі роботи, щоб повністю викласти декор.
5
Прикріпіть брошку або великі стрази поверх основи пір'я, щоб приховати ділянку з клеєм. Можна додати рюші з тонкого чорного мережива, згорнутого по колу, якщо кріплення вийшло об'ємним. Тепер збризніть вийшла маску лаком з блискітками і дайте їй остаточно висохнути. Саморобка готова.
6
Іншим способом виготовлення маски стане використання фольги. Візьміть два шари фольги прямокутної форми, проклеєної між собою клеєм методом точкового нанесення. Прикладіть матеріал до обличчя і обережно приминав його пальцями, надаючи потрібну форму. Тепер обдайте форму лаком для волосся і акуратно зніміть з обличчя, тримаючи макет за краї. Покладіть на поверхню і покрийте всю площу падлюка канцелярським прозорим клеєм за допомогою простої пензлика.
7
Дайте формі застигнути. Нанесіть ще один шар клею, тільки тепер додайте поверх нього сухі блискітки або конфетті або бісер, щоб одночасно створювати декор. Після того як макет застигне, знову прикладіть його до обличчя, виконайте розмітку для очей, щоб зробити прорізи канцелярським ножем. Потім приклавши маску , обведіть маркером потрібну для вас форму. Зріжте зайву фольгу, не пошкоджуючи краю.
8
Закріпіть гумку, слідуючи способом, описаному вище, а потім завершіть розпочатий декор. Шар за шаром наносите клей і блискітки доти, поки поверхня маски придбає однорідну поверхню і колір.
Корисна порада
Прикраса сухими блискітками можна замінити декором з використанням тканини, тасьми і паєток. Виконуйте аплікацію з різних шматочків тканини, ховаючи місця стиків під декоративною тасьмою.
Костюм Зорро - один з найпоширеніших на святах і маскарадах. Щоб зробити наряд автентичним, вам потрібно буде викроїти тканинну маску, обхоплює половину голови. Якщо ж вам достатньо приблизного подібності з оригіналом, можна буде виготовити маску з пап'є-маше.
Інструкція
1
Виберіть тканину для маски. Вона повинна бути дуже еластичною, але при цьому пропускати повітря. Щоб визначити розмір відрізу, зніміть мірки з голови і побудуйте викрійку.
2
Прикладіть кінець сантиметрової стрічки на середину носа і проведіть її вгору через перенісся, центр чола, маківку назад, до рівня основи черепа. Відрізок такої ж довжини накресліть на папері для викрійки. Це коротка сторона прямокутника. Від двох її кінців проведіть перпендикуляри довжиною 1 м. Якщо пов'язка виявиться занадто довгою, її можна буде обрізати під час примірки.
3
За найбільшою стороні фігури відміряйте 50 см. На цьому рівні розділіть прямокутник на дві частини. Від кінця цього відрізка відкладіть відстань від середини носа до перенісся. Прокреслите перпендикуляр. На цьому рівні намалюйте отвори для очей.
4
Перенесіть викрійку на матеріал і виріжте заготовку для маски. Якщо краї тканини обсипаються, підшийте її навколо очей і по периметру.
5
Приміряйте маску. Поєднайте отвори, накладіть тканину на лоб і розгладьте у напрямку до потилиці. Потім паралельно лінії підлоги натягніть бічні сторони маски і зав'яжіть їх вузлом ззаду на рівні шиї. Регулюйте натяг тканини так, щоб матеріал не приховував обриси особи, але при цьому не занадто його здавлював.
6
Приблизно таку ж маску можна зробити з пап'є-маше. Вона охоплюватиме тільки обличчя. З скульптурного пластиліну зробіть зліпок особи від брів до середини носа. На нього викладіть 5 шарів дрібних шматочків паперу, кожен другий шар промащуючи клеєм. Коли маска висохне (через 2-3 дні), вирівняйте її поверхню. Можна відшліфувати її дрібним наждачним папером або покрити рівним шаром папер-клею. Якщо цей етап підготовки пропустити, всі вади будуть помітні під шаром глянсовою фарби.
7
Раскрасьте маску чорним акрилом або оклейте шматочком чорного оксамиту. З боків зробіть отвори для гумки або чорної атласної стрічки.