Як проводити турніри з більярду.

Більярд настільки популярний у всьому світі, що з цього виду спорту навіть проводяться міжнародні змагання. Проведення турнірів регламентується міжнародними Правилами, які є обов'язковими для їх учасників. Але якщо ви маєте намір організувати змагання місцевого масштабу, наприклад, корпоративний турнір, основні положення змагань можуть бути корисні і в цьому випадку.
Вам знадобиться
  • - більярдні столи;
  • - інвентар для гри;
  • - стільці.
Інструкція
1
Визначте, яким буде вигляд турніру. Змагання з більярду можуть бути класифікаційними і неклассіфікаціоннимі. У разі проведення корпоративного турніру, найімовірніше, ви не будете привласнювати учасникам спортивних розрядів і звань. Визначте також, якою буде форма змагань (особиста першість, командне або особисто-командна).
2
Розбийте учасників за віковими категоріями. Доцільно виділити групи до 18 років, від 18 до 40 років і старше 40 років. При цьому для корпоративного турніру немає необхідності розділяти учасників по підлозі. При вирішенні питання про приналежність до вікової групи досить враховувати тільки рік народження.
3
Призначте організатора турніру. У його обов'язки входитиме розробка положення про змагання, підготовчі заходи, вирішення поточних організаційних питань при проведенні змагань.
4
Розробіть положення про змагання. Як правило, його становить організатор турніру. Включіть в положення розділи про цілі турніру, терміни і місце його проведення, умови допуску учасників до змагань, порядку суддівства і так далі. Вкажіть, яким буде призовий фонд турніру (згадайте про спонсорів змагань, якщо вони є). При необхідності включіть в положення інші розділи.
5
Призначте суддівську колегію, включаючи Головного суддю, його заступника, суддів у столу, секретаря змагань. Головний суддя контролює дотримання учасниками встановлених правил, перевіряє стан місця проведення турніру, інвентарю та більярдного устаткування, а також проводить засідання суддівської колегії та виносить остаточні рішення.
6
Визначте місце проведення змагань. Воно має бути зручним і відповідати правилам гри. Подбайте про те, щоб місце проведення турніру було оснащено обладнанням для гри в більярд та інвентарем. Передбачте також місця для глядачів. В день проведення турніру забезпечте умови для розміщення учасників. Для кожного учасника в зоні столу передбачте крісло або стілець. Інформацію про місце і час проведення змагань завчасно доведіть до учасників, вболівальників, суддівської колегії.
7
Перед проведенням турніру перевірте наявність і стан обладнання та інвентарю. Це можна доручити спеціально створеної технічної комісії, яка повинна оцінити відповідність більярдних столів, куль та іншого інвентарю стандартам.
8
Забезпечте ведення протоколу і таблиці змагань. Їх ведення можна доручити секретарю суддівської колегії. Форма та порядок ведення документів затверджується Головним суддею турніру.
9
Після закінчення турніру організуйте урочисте нагородження переможців. Доречним буде вручення кожному з учасників, незалежно від зайнятого ним місця, фірмового сувеніру з логотипом організації та емблемою турніру.