Як розібрати електроплиту.

Електрична плита являє собою досить складний технічний пристрій, що вимагає кваліфікованого обслуговування і ремонту. Проте в деяких випадках окремі її несправності можна усунути своїми силами в домашніх умовах. Для цього буде потрібно частково розібрати електроплиту . Робити це слід обдумано і лише за крайньої необхідності.
Вам знадобиться
  • - керівництво по експлуатації електроплити;
  • - набір викруток;
  • - гайкові ключі;
  • - ніж.
Інструкція
1
Перш ніж розбирати електричну плиту, відключіть від мережі кабель її харчування. Встановіть плиту на зручному місці, при необхідності висунувши її в центр приміщення. Подбайте про те, щоб місце ремонту було добре освітлено, а необхідні інструменти знаходилися під рукою.
2
Виверніть гвинти, розташований у правому та лівому передньому кутах електроплити (цими гвинтами кріпиться до основи робочий стіл). Після цього підніміть робочий стіл і підіпріть його підходящим предметом, наприклад, сталевим прутом. Врахуйте, що в залежності від типу електроплити послідовність дій може дещо відрізнятися. Для вас важливі основні принципи розбірки.
3
Отсоедините конфорки. Перш за все, відключіть дроти, провідні до конфорок, попередньо запам'ятавши або записавши порядок їх розташування. Зазвичай кінці проводів мають відповідні кольорові мітки, єдині для всіх типів електричних плит. Відверніть гайку заземлюючого проводу. Якщо гайка приржавела, попередньо введіть в її різьбу краплю машинного масла або гасу.
4
При необхідності ремонту зніміть перемикач режимів. Від'єднайте що йдуть до перемикача дроти, а також проводи, провідні до розетки. Потім виверніть гвинти, що кріплять панель управління, і зніміть зазначену панель. В деяких моделях під панеллю управління може бути розташована інша панель з встановленими на ній перемикачами. Від'єднайте вимикачі, вивернувши кріпильні гвинти, що утримують панель.
5
Після такої часткового розбирання замініть при необхідності несправні елементи конструкції електроплити і зробіть її збірку в зворотній послідовності. Особливу увагу приділіть якості під'єднання електричних проводів. Врахуйте, що повне розбирання електричної плити може бути проведена тільки фахівцями сервісного центру.
Корисна порада
Додаткове джерело: «Домашній електрик», К.Л. Швецов, 1989.
Сьогодні багато господинь віддають перевагу електричним плитам. Це пояснюється тим, що на електричних конфорках простіше готувати деякі страви. А в духових шафах, якими оснащені такі плити, жодне страва не підгорає, рівномірно пропарюється і має смак їжі, приготовленої в російській печі. Але як будь-яка техніка, електроплити іноді виходять з ладу.
Вам знадобиться
  • - мультиметр;
  • - набір викруток;
  • - захисні рукавички;
  • - ніж.
Інструкція
1
Визначте, наскільки серйозна несправність. Складні види робіт довірте професіоналам. У тому випадку, якщо в електричній плиті не працює індикатор «Мережа», сталося коротке замикання або ж індикатор подачі енергії горить, а конфорки не нагріваються, ремонт електроплити можна провести самостійно.
2
Причиною несправності індикатора «Мережа» може бути переломлення шнура в місці його з'єднання зі штепсельною вилкою, несправності в контактах самої вилки. Для їх усунення розберіть вилку і уважно огляньте її. При наявності сильних ушкоджень замініть її аналогічною новою.
3
При обриві одного з проводів на вилці ображати все, розташовані на її вході. Зачистіть кінці проводів ножем і приєднаєте назад. Якщо ділянка з пошкодженим проводом непомітний, продзвоните шнур по всій довжині, використовуючи мультимера. З'єднувати його окремі шматки фахівці не рекомендують. Бажано замінити що у непридатність електрошнур новим.
4
У разі короткого замикання встановіть все ручки-перемикачі в режим "Виключено", потім по черзі обстежте всі ланки електричного кола. Використовуйте для цього мультимера. Для цього один щуп мультимера прикладіть до корпусу плити, а другий - до відкритих контактам електричного кола. На пошкодженому відрізку прилад видасть характерні звуки. Ремонт електроплити здійснюється шляхом заміни подгоревших контактів або ділянки електричного дроту.
5
Якщо харчування на електричну плиту надходить, а конфорка не нагрівається, перевірте цілісність нагрівального елемента. Найбільш поширеними причинами неполадки є перегоріла спіраль, перелом проводів, відсутність контактів з електропроводів, збій в роботі регулятора потужності. Розберіть плиту, щоб можна було оглянути контакти. Мультимера повідомить, якщо нагрівальний елемент вийшов з ладу. В цьому випадку замініть його новим, так само як і що вийшов з ладу регулятор потужності.
Зверніть увагу
Не нехтуйте технікою безпеки. Всі роботи, пов'язані з електрикою, виробляєте в захисних рукавицях. В процесі експлуатації електричних плит уникайте попадання води на нагрівальні елементи, так як саме вода - одна з найпоширеніших причин короткого замикання.
Корисна порада
За будь-яких видах ремонтних робіт бажано обстежити на предмет можливих обривів проводів та інших несправностей всю електричну ланцюг. Бо не рідко контакти відходять на декількох ділянках.