Як зупинити падіння зору.

Погіршення зору може відбутися з кількох причин. Найбільш ймовірні з них - це робота, пов'язана з постійними зоровими навантаженнями: за комп'ютером або з дрібними деталями, а також на шкідливому виробництві, постійне читання документації, куріння і спадковість. Але, виконуючи нескладні рекомендації, можна зупинити падіння зору.

Інструкція
1
Організуйте своє робоче місце правильно. Якщо ви працюєте за комп'ютером, то подбайте про те, щоб освітлення в кімнаті було яскравіше екрану і не давало відблисків. Відстань від монітора до очей має бути не менше 50 сантиметрів, а розташовувати монітор потрібно на рівні очей або трохи нижче. Робочий стіл і комп'ютерний стілець повинні бути максимально зручними і функціональними.
2
Пам'ятайте, що при читанні відстань від очей до книги має бути близько 30 см. Добре, якщо книга або документ будуть розташовані під прямим кутом по відношенню до погляду, краще, якщо поверхня столу буде злегка похилої, як шкільна парта. Не читайте в транспорті, нерівний світло і тряска згубно впливають на зір.
3
Робіть невеликі перерви під час роботи, буквально на 5 - 10 хвилин. Час безперервної роботи за комп'ютером для дітей становить 30 - 40 хвилин, для дорослих близько 2:00.
4
Обмежте кількість викурених за день сигарет, а краще взагалі відмовтеся від цієї згубної звички. Куріння дуже шкодить зору, компоненти тютюнового диму надають руйнівну дію на сітківку і призводять до порушення кровопостачання очей.
5
Включіть в свій раціон продукти, багаті лютеїном і вітаміном А: чорницю, моркву, смородину, солодкий перець, яблука, персики, хурму, молоко, рибу, зелень. Пропийте курс спеціальних вітамінів чи препаратів підтримують зір, але для початку обов'язково пройдіть огляд і проконсультуйтеся з окулістом.
6
Робіть спеціальну зарядку для очей: 1. 4 - 5 разів з проміжком у 30 секунд закривайте й відкривайте очі. Повторіть кілька разів. 2. Подивіться, не повертаючи голову, вгору, вниз, в сторони, 3 рази з інтервалом в 1-2 хвилини. Те ж саме виконайте і з закритими очима. 3. Повертайте очима по колу: вниз, вправо, вгору, вліво і у зворотний бік. Повторіть 3 рази з інтервалом в 1-2 хвилини. 4. На кілька секунд сильно зажмурте очі, потім відкрийте, повторіть 5 - 6 разів. 5. Швидко моргайте приблизно протягом хвилини. 6. Підійдіть до вікна, знайдіть поглядом на віконному склі подряпину або плямочка, потім переведіть погляд на сусідню будівлю або гілку дерева.