Як очистити систему від вірусу.

Сучасні антивірусні програми блокують більшість загроз, що надходять ззовні. Незважаючи на це факт, деякі віруси все-таки проникають в систему . З ними необхідно правильно боротися, щоб запобігти збій у роботі ОС.
Вам знадобиться
  • - антивірус.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте видалити вірус, використовуючи антивірусну програму. Якщо антивірус пропустив шкідливі файли, це не означає, що він не зможе їх знайти. Підключіться до інтернету і обновіть вірусні бази. Це забезпечить вам найвищу ступінь захисту. Відкрийте меню вашої антивірусної програми.
2
Виділіть жорсткі диски і їх розділи, на яких можуть знаходитися шкідливі файли. Обов'язково вкажіть той розділ, на якому встановлена операційна система. Виберіть повний тип сканування системи і запустіть його. При появі вікна, який повідомляє про знаходження вірусного файлу, виберіть пункт «Лікувати». Якщо програма не змогла виправити даний файл, то виберіть варіант «Видалити». Пам'ятайте про те, що не слід безповоротно видаляти фали, використовувані операційною системою для постійної роботи.
3
Дочекайтеся завершення сканування комп'ютера. Цей процес може зайняти досить багато часу. Все залежить від продуктивності вашого комп'ютера і кількості файлів, розташованих на жорстких дисках. Якщо антивірусне програмне забезпечення не змогло видалити певні файли, то виконайте цей процес самостійно. Вивчіть шлях до файлу, описаний у вікні пошуку анти вірусу. Відкрийте відповідну папку і видаліть потрібний файл. Якщо при спробі видалення даних з'являється повідомлення про те, що даний файл використовується іншою програмою, то натисніть клавіші Ctrl, Alt і Del.
4
Відкрийте диспетчер задач і перейдіть в меню «Процеси». Вимкніть всі невикористовувані в даний момент процеси за винятком тих, що використовуються операційною системою. Якщо і такий метод не спрацював, то запустіть безпечний режим Windows і спробуйте видалення вірусних файлів, виконавши вищеописані дії. Спробуйте встановити іншу антивірусну програму для перевірки результатів сканування ПК.
Наявність всіляких вірусних файлів на жорсткому диску комп'ютера нерідко негативно позначається на продуктивності ПК. Крім того, несвоєчасне виявлення вірусів може призвести до витоку особистої інформації.
Вам знадобиться
  • Dr. Web CureIt.
Інструкція
1
Зазвичай захист комп'ютера забезпечується наявністю якісного антивірусного програмного забезпечення. Принцип їх роботи заснований на сканування файлів, що обробляються операційною системою або іншими додатками. Для виявлення шкідливих файлів самостійно запустіть сканування жорсткого диска.
2
Розгорніть головне меню антивірусного додатки і відкрийте пункт «Сканування». Виділіть галочками всі доступні локальні диски. Пам'ятайте про те, що повне сканування жорсткого диска може зайняти багато часу.
3
Виділіть системний розділ вінчестера. Обов'язково включіть в список оброблюваних каталогів ту папку, куди ваш браузер зберігає завантажувані з інтернету файли.
4
Натисніть кнопку «Сканувати», попередньо активувавши опцію «Поглиблений аналіз», якщо вона доступна в програмному. Дочекайтеся завершення роботи програми. Підтвердіть видалення знайдених вірусних файлів.
5
Існують програми, призначені для виконання періодичного сканування жорсткого диска. Вони не є повноцінними антивірусами, тому не перешкоджають проникненню різних загроз в операційну систему. Скачайте додаток Dr. Web CureIt.
6
Перезавантажте комп'ютер і запустіть безпечний режим роботи Windows. Доступ до нього можна отримати через меню вибору варіантів завантаження.
7
Запустіть завантажений файл-додаток. Дочекайтеся запуску програми CureIt. Перейдіть в категорію «Настройки». Виберіть параметри сканування жорсткого диска. При першій перевірці краще використовувати найбільш повні алгоритми виявлення вірусних файлів.
8
Після повернення в основне меню натисніть кнопку «Старт». Спостерігайте за процесом сканування жорсткого диска. Після появи першого повідомлення про виявлення вірусного файлу встановіть галочку поруч з опцією «Застосувати до всіх подібних об'єктів». Натисніть кнопку «Видалити». Перезавантажте ПК після завершення роботи програми Dr. Web CureIt.