Як закрити петлі спицями.

Багато початківці в'язальниці стикаються з технічними труднощами в в'язанні своїх перших виробів. Одна з таких труднощів - необхідність закрити петлі після закінчення в'язання вироби. В схемах з в'язання, як правило, техніка закриття петель чи не пояснюється, і фраза «Закрити петлі по малюнку» викликає у новачків у в'язанні труднощі.
Інструкція
1
Закриття петель за схемою означає, що відповідно до ходом петель на схемі, в закриває лінії вам потрібно дотримуватися таку ж черговість виворітних і лицьових петель.
2
Щоб навчитися закривати лицьові петлі, візьміть лівою рукою спицю, на яку надіто ваше в'язання, а правою - порожню спицю, якій ви будете закривати останній ряд петель. Утримуйте робочу нитку в такому ж становищі, як при в'язанні звичайних лицьових петель - ззаду.
3
Порожній спицею пров'яжіть дві звичайні лицьові петлі, після чого ліву спицю кінчиком проденьте під передній край дальньої до вас петлі, одягненою на праву спицю - крайньої справа.
4
Кінчиком лівої спиці підтягніть цю далеку петлю так, щоб вона пройшла над другою ближньої петлею, а потім спустіть її з правого спиці, залишивши на ній тільки одну другу петлю.
5
Точно таким же чином зв'яжіть наступну петлю, повторюючи в'язання доти, поки ви не закриєте повністю весь ряд щільною кромкою закритих петель. В кінці в'язання у вас залишиться одна петля на правій спиці.
6
Срежьте ножицями робочу нитку так, щоб до останньої петлі залишалося 10 см., Просмикніть нитку через петлю, дістаньте спицю і затягніть нитку, щоб отримати вузлик. Цей вузлик - останній крок у закритті петель.
Корисна порада
Закриваючи петлі, не перетягуйте робочу нитку - закриває ряд повинен бути тягнеться і еластичним, не відрізняючись за щільністю від решти в'язаного полотна. Перший час ви можете відчувати труднощі з тим, щоб закривати петлі з тією ж щільністю, з якою ви в'язали виріб, не роблячи цей ряд занадто щільним, але через деякий час з'явиться відповідний навик, і щільність рядів зрівняється.