Що таке телескоп.

З грецької мови слово « телескоп » перекладається як «далеко бачити». У чому, власне, і полягає його основне завдання - якомога чіткіше і в деталях показати наблюдающему предмет, на який він дивиться.
Інструкція
1
Телескоп незамінний для одного з найцікавіших і цікавих захоплень - астрономії, адже тут погляду спостерігача відкриваються планети, скупчення зірок, Чумацький шлях і галактики. Але за допомогою цього приладу можна вивчати не тільки космічні об'єкти, але і навколишній нас світ природи, не менш різноманітний і загадковий.
2
Щоб краще зрозуміти, що являє собою телескоп , поговоримо про його технічні характеристики і почнемо з головної - здатності збільшувати об'єкт. Визначити її можна за допомогою простого арифметичного дії: просто знайти приватне між фокусною відстанню об'єктива і фокусною відстанню окуляра. Далі - вихідний зіницю.
3
Як відомо, окуляр будує зображення різної величини, і при цьому воно не повинно перевищувати розмір людського зіниці, в іншому випадку якась частина «малюнка» вийде за встановлені межі і, відповідно, коефіцієнт корисної дії телескоп а знизиться. А адже одне з його призначень - наблизити і у всіх подробицях показати спостерігачеві щось далеке та незрозуміле людському оку. Діаметр нашого зіниці - не більше 5-8 мм, а за допомогою об'єктива телескоп а він ніби збільшується і бачить раніше недоступне.
4
Наступне - дозвіл даного оптичного приладу. Як правило, воно обмежене розміром дифракційного диска ( телескоп «зображує» точкову зірку у вигляді диска з кільцями, називають які дифракційними) і все, що їм закрито, побачити можна. Розмір зазначеного можна обчислити простим співвідношенням: 14/діаметр об'єктива. Тепер про відносне отворі (так називають відношення діаметра об'єктива до його фокусної відстані). Воно характеризує здатність телескоп а передавати яскравість зображення (светосилу). Щоб вона була достатньою для зйомки не яскравих об'єктів, наприклад, туманності, відносний отвір об'єктива має бути 1: 2 - 1: 6.
5
Найбільшою популярністю у «космічних» дослідників користуються дзеркальні оптичні прилади, саме ними і оснащені практично всі великі обсерваторії. В даний час діаметр складеного дзеркала найбільшого телескоп а, побудованого на Землі, досягає одинадцяти, а монолітного дзеркала - восьми метрів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q7_DfhFq1Dg