Як зайнятися фермерством.

Фермерське господарство при вмілому веденні може приносити непоганий стабільний прибуток, але не потрібно забувати, що такого роду діяльність - це не просто бізнес, а спосіб життя, пристосуватися до якого може не кожен. Тому перш, ніж вкладати гроші в покупку заміської ділянки, добре подумайте про те, чи відповідають ваші власні звички і схильності цього починання.
Вам знадобиться
  • -свідоцтво про реєстрацію фермерського господарства;
  • -Статутний фонд (початковий капітал);
  • -Ділянка за містом на умовах довгострокової оренди.
Інструкція
1
Оберіть напрямки своєї майбутньої фермерської роботи до того, як станете арендовивать землю і складати статут фермерського господарства, необхідний для його реєстрації. Ідеальний варіант - організувати у себе всі можливі фермерські "промисли", що приносять дохід - розводити велику рогату худобу, свиней, овець, вирощувати овочі та фрукти, організувати на своїй ділянці пасіку. При цьому головне не переоцінити свої фізичні можливості - приймайте в розрахунок наявний у вас досвід і кількість потенційних помічників.
2
Зареєструйте своє фермерське господарство (для цього існує однойменна організаційно-правова форма), підготувавши і подавши у відповідні органи заяву та пакет встановлених документів. Серед них - статут фермерського господарства, який повинен бути складений за сприяння професійного юриста. Статутний фонд фермерського господарства може бути сформований після отримання позики (кредиту) в банку, якщо достатнім капіталом сам фермер не має.
3
Орендуйте ділянку за містом, погодивши з місцевим виконавчим органом влади те, що використовувати його ви збираєтеся для ведення господарства, який не суперечить порядку охорони земель. Розмір ділянки безпосередньо пов'язаний з тими напрямками діяльності, які ви для себе обрали. Найбільших площ вимагає масове рослинництво, тому якщо упор ви збираєтеся робити на вирощування та продаж овочів, то орендуйте ділянку площею від 1000 квадратних метрів.
4
Закупіть кілька десятків поросят, ягнят та кількох молодих корів, готових до розмноження. Обладнавши приміщення для їх утримання і закупивши також корми (яких в теплу пору року потрібно небагато), ви вже покладіть початок для м'ясного і молочного напряму роботи. Овочівництво можна почати з масового посіву картоплі - виростити і продати картоплю простіше, ніж інші овочі або фрукти. Для занять бджільництвом доведеться пройти невеликий курс навчання і закупити самі вулики, а також комплект обладнання. Якщо після перших кроків щодо облаштування фермерського господарства вам захочеться це справа продовжувати, значить шанси на успіх ви безсумнівно маєте!