Як захиститися від нападу собак. Як перевірити собаку на скажених.

Собаку здавна називають найкращим другом людини. Але навіть саме слухняне тварина раптово може перетворитися в нещадного ворога, лютого і розлюченого. Кожній людині необхідно знати, як поводитися в разі нападу собаки, як захиститися від її укусів і нападок.
Інструкція
1
У разі нападу намагайтеся не дивитися собаці в очі, інакше тварина вирішить, що налаштовані ви агресивно. Дивіться на її вуха, ніс, пащу, але тільки не в очі.
2
Не дозволяйте агресивно налаштованому тварині заходити до вас за спину. Якщо собака починає вас обходити, значить, зовсім скоро вона почне свою атаку. Тому намагайтеся весь час повертатися до собаки обличчям.
3
Щоб захиститися від нападу собак ззаду, встаньте спиною до стіни. Щоб захистити руки від укусів тварини, обмотайте їх верхнім одягом або намагайтеся завжди тримати перед собою сумку. Коли розлючена собака схопить приманку (сумку або захищену руку), якнайсильніше вдарте собаку ногою по горлу.
4
Якщо сховатися від нападаючої собаки зовсім ніде, швидко нагніться, хапайте з землі жменю бруду або піску, киньте її в очі або пащу тварині. На пару хвилин це зможе відвернути собаку від нападу на вас. Не втрачайте час, скоріше тікайте в безпечне місце.
5
Якщо собаки спробують напасти на вас тоді, коли ви їдете на велосипеді, просто зупиніться. Собаки, швидше за все, зупиняться теж. Продовжувати рух на велосипеді в цьому випадку не варто. Краще йдіть пішки поруч з велосипедом доти, поки собаки від вас не відстануть.
6
Пам'ятайте, що втечею від розлючених собак не врятуватися. Цей спосіб захисту можна застосувати тільки в тому випадку, якщо зовсім недалеко знаходиться будь-яке укриття, до якого ви гарантовано встигнете добігти.
7
Захиститися від нападу собак можна, схопивши з землі пляшку, палицю або камінь і замахнувшись на тварин. Якщо у них вже є невдалий досвід знайомства з цими предметами, вони обов'язково злякаються і відступлять.
8
Пам'ятайте, що погляд собаки, готової до атаки, завжди спрямований на те місце, яке вона планує вкусити. Тому намагайтеся ухилитися або збити тварину з траєкторії стрибка усіма можливими способами.
9
Відчуваючи швидке напад собак, спробуйте несподівано і голосно закричати: «Кішка!». Ця команда, як правило, викликає у більшості собак бурхливу реакцію. Тварини починають кидатися з боку в бік у пошуку даного їх об'єкта. Не потрібно спостерігати за собаками, намагайтеся використовувати виграш у часі для того, щоб скоріше сховатися від агресивних собак.
10
Найбільш уразливі і хворобливі місця у собаки: очі, кінчик носа, тім'ячко за вухами, потилична частина голови, суглоби лап і ребра. Саме по цих ділянках тіла агресивно налаштованого тваринного бийте щосили.