Як виміряти температуру кошеняті.

Так само як і у людини, багато хвороб у кішок супроводжуються підвищенням температури тіла. Виміряти температуру тварині без допомоги ветеринара, на перший погляд, досить складно. А зробити це маленькому кошеняті, розмір якого перевищує довжину градусника всього на кілька сантиметрів і зовсім здається нездійсненним завданням.
Інструкція
1
Для вимірювання температури тіла у маленького кошеняти знадобиться спеціальний ветеринарний термометр. Хоча можна використовувати і звичайний, звичний для всіх, «людський» градусник. Перевагу краще віддати електронного градусник. Він вимірює температуру набагато швидше ртутного. А чим менше часу буде витрачено на вимірювання, тим менше буде нервувати кошеня.
2
Вимірюють температуру тіла у кошенят, як правило, ректально. Навряд чи малюк буде вести себе спокійно, коли в його задній прохід спробують ввести чужорідний предмет. Тому попросіть когось допомогти вам в цій нелегкій справі, потрібно буде потримати тварину, поки ви будете проводити вимір.
3
Якщо термометр ртутний - струсіть його, якщо електронний - скиньте його колишнє значення, натиснувши на певну кнопку. Кінчик градусника перед вимірюванням температури добре змастіть жирним дитячим кремом або вазеліном.
4
Покладіть кошеня до себе на коліна або поставте його на стіл, якщо малюк спокійний. Якщо ж тварина нервує і виривається з рук, загорніть його в рушник або простирадло, залишивши задню частину тулуба вільною.
5
Підніміть кошеняті хвіст і дуже акуратно, не заподіюючи малюкові біль, введіть термометр в ректальне отвір на глибину 1-1,5 см. Робіть це плавно, за допомогою обертальних рухів. Розмовляйте з кошеням протягом всієї процедури, хваліть його, пестіть. Такі дії допоможуть йому трохи заспокоїтися.
6
Ртутним термометром температуру кошеняті необхідно вимірювати протягом 5 хвилин. Після закінчення вимірювання температури електронним термометром, як правило, лунає спеціальний сигнал.
7
Вимірявши температуру кошеняті, ретельно вимийте термометр з милом і продезінфікуйте його за допомогою одеколону або спирту.
Зверніть увагу
Нормальна температура тіла для новонароджених кошенят - 36,1 ° С, для малюків старше тижня - 37,8 ° С. У тварин, які перед виміром багато бігали або нервували, температура тіла в нормі може досягати 39,5 ° С, але не вище.
У кішок, як і у людей, багато хвороби супроводжуються підвищенням температури тіла. І при зверненні до ветеринара за консультацією часто звучить питання про те, нормальна чи у тварини температура. Але як поміряти температуру кішці?
Інструкція
1
Для того, щоб поміряти температуру кішці, можна використовувати спеціальний ветеринарний термометр, а можна і звичайний, «людський». Підійде як ртутний, так і електронний термометр. Але при наявності вибору краще використовувати електронний - вони працюють швидше, а чим менше часу буде потрібно на вимірювання температури, тим менше буде нервувати ваша улюблениця. Кінчик термометра необхідно змастити вазеліном або кремом.
2
Покладіть кішку на коліна або поставте її на стіл і постарайтеся, щоб вона стояла спокійно. Якщо кішка нервує і виривається - можна закутати її в простирадло або рушник, залишивши задню частину тулуба вільною.
3
Підніміть хвіст і дуже обережно введіть термометр в ректальне отвір (на глибину три-чотири сантиметри). Робити це треба плавно, легкими закручувати рухами, щоб не завдавати кішці болю.
4
Якщо ви користуєтеся ртутним термометром, вимірювати температуру кішці треба протягом п'яти хвилин, якщо електронним - до сигналу термометра. Нормальною температурою у кішок вважається температура в діапазоні від 38.5 до 39 градусів за Цельсієм. Правда, у маленьких кошенят або кішок, які перед вимірюванням температури нервували або багато бігали, температура може бути трохи підвищена (до 39.5 градусів). У кішок безшерстих порід нормальна температура тіла може бути ще вище - до 43-46 градусів.
5
Після закінчення вимірювання температури витягніть термометр і ретельно помийте його з милом. Можна також продезінфікувати його, протерши спиртом або одеколоном.
Зверніть увагу
Якщо кішка не дає виміряти собі температуру, сильно смикається і виривається з рук - не намагайтеся ввести термометр насильно, інакше ви можете випадково травмувати тварину.