Як виготовити форму для лиття гіпсу.

При виготовленні різних виробів з гіпсу не обійтися без форми для лиття. Від якості форми багато в чому залежить якість і довговічність гіпсового виробу. Сучасні технології дозволяють виконати просту гнучку форму для лиття з таких матеріалів як силікон і поліуретан. Така форма цілком може бути зроблена навіть в умовах домашньої майстерні.
Вам знадобиться
  • - склопластик;
  • - деревно-стружкова плита;
  • - дерев'яні дощечки;
  • - скульптурний пластилін;
  • - силікон або поліуретан;
  • - клей.
Інструкція
1
Приготуйте контейнер для заливки. Використовуйте для цього будь-який досить жорсткий матеріал, наприклад, склопластик, деревно-стружкових плит, дерев'яні дощечки і навіть елементи дитячого конструктора «Лего». Іноді вдається підібрати і готову форму або ящик відповідного розміру. При необхідності очистіть деталі майбутнього контейнера від пилу і можливих забруднень.
2
З'єднайте деталі обичайки будь-яким клеєм. Завдання в тому, щоб контейнер не мав щілин і міцно тримався як єдине ціле. Найзручніше з'єднати частини обичайки за допомогою клейового розплаву, заправленого в спеціальний пістолет.
3
Візьміть незатвердевающій скульптурний пластилін і рівномірно укладіть його до половини контейнера. Звичайний дитячий пластилін зайво липкий, тому його використовувати не рекомендується. Переконайтеся, що поверхня пластиліну гладка і не має щілин.
4
У підготовлений пластилін помістіть модель виробу. За допомогою олівця зробіть замки у вигляді дірочок. Вони необхідні для того, щоб при виготовленні виливка надалі частині форми не змістилися.
5
Відміряйте необхідний обсяг формотворного матеріалу. Його можна вирахувати за розмірами контейнера. Можна також засипати в контейнер сипучий матеріал, а потім висипати його в мірну ємність для визначення обсягу.
6
Поверхность моделі змастіть розділової мастилом. Силіконову змазку для такої ж форми використовувати не можна. Найкраще підійде мильний розчин, а також жирова або воскова мастило.
7
Змішайте компоненти формувальної маси в необхідному співвідношенні (воно зазвичай вказується в інструкції). Повільно залийте склад по контуру обичайки тонкою цівкою. Виконуйте цю операцію без поспіху і акуратно, щоб не викликати утворення бульбашок.
8
Дочекайтеся, коли верхня частина форми ствердіє. Потім повністю видалите пластилін, намагаючись не пошкодити поверхню.
9
Ще раз змастіть поверхню моделі і форму , включаючи замки. Приготуйте формувальний матеріал. Після повного затвердіння форми рознімаючи її на частини і вийміть з неї модель виробу. Форма для відливання готова.
10
Тепер з'єднайте частини форми, що вийшла, щільно притиснувши їх один до одного. Приготуйте гіпсовий склад і використовуйте його для виготовлення потрібної виливки.
Зверніть увагу
Ліпити з пластиліну, глини, а можна створювати вироби з гіпсу. Пробуємо конструювати вироби з гіпсу, використовуючи свої руки і фантазію. Простір для створення штучок з гіпсу справді величезний. Головне - придбати сухий гіпсовий порошок, це можна сьогодні зробити в будь-якому будівельному магазині, ну, і приготувати склад потрібної консистенції. Створити об'ємні фігурки з гіпсу руками теж дуже легко.
Корисна порада
Інакше, як кажуть, так і все життя пройде. Пропоную Вам зайнятися захоплюючим хобі - творінням різних виробів з глини, гіпсу. Ви побачите, як це цікаво і захоплююче. Ви станете творцем, все буде зроблено тільки так, як Ви і тільки Ви захочете. Ваші задумки візьмуть матеріальний вид, який можна помацати, взяти в руки. І нехай це будуть не твори мистецтва, зате Ваша робота принесе Вам багато радості і задоволення.