Як підібрати шпалери для коридору. Як красиво скомбінувати шпалери в коридорі.

Оздоблення стін - одне з основних завдань при розробці дизайну інтер'єру. Найпоширенішим оздоблювальним матеріалом є шпалери. Для коридору шпалери - ідеальний варіант, але вибираючи їх, потрібно враховувати деякі особливості і знати дизайнерські секрети з оформлення цих приміщень.
Інструкція
1
Оцініть розміри коридору. Для досить широкого і короткого підійдуть майже будь-які шпалери - однотонні, з орнаментом або квітами. У такому коридорі особливо добре буде виглядати вертикальна смужка, яка візуально збільшить стелі. Вузькі і довгі коридори - більш складне завдання. У них не можна клеїти темні шпалери або використовувати великі і контрастні малюнки. Вертикальні смуги зроблять коридор ще вже, а горизонтальні - довшими. Тому ідеальним варіантом є світлі відтінки з простими візерунками або орнаментами, без яскравих і контрастних деталей.
2
Вибираючи шпалери, враховуйте освітлення в коридорі. Добре освітлене приміщення не представляє проблем, в ньому можна використовувати різні кольори і візерунки. Темні коридори вимагають особливого підходу: похмурі тони виключаються. Краще вибирати насичені, але не дуже яскраві відтінки теплого спектру: жовтий, помаранчевий, рожевий. Майте на увазі, що колір може змінюватися під впливом освітлення, особливо штучного, тому перш ніж купувати шпалери, візьміть зразок і подивіться на нього в коридорі.
3
Якщо вхідні двері квартири виходить відразу в коридор, білі або дуже світлі однотонні шпалери краще виключити, так як на стіни можуть потрапляти бризки з парасольок, бруд з черевиків або пальто. Рекомендується використовувати шпалери з візерунками, а ще краще - миються (тоді можна вибрати і білий колір).
4
Враховуйте колір і стиль інших елементів дизайну: підлоги, стелі, дверей, меблів. Все має гармоніювати між собою. Наприклад, темний класичний паркет і двері «під старовину» навряд чи будуть поєднуватися зі світло-блакитними шпалерами в квіточку, краще використовувати традиційні смуги, однотонність і спокійні, ненав'язливі кольору.
5
Використовуйте кілька видів шпалер. Наприклад, на нижню частину стіни можна наклеїти темні, а зверху - світлі такого ж або схожого малюнка. Стик між ними прикрийте бордюрной смужкою. Так ви захистите низ від забруднень і додасте світла і простору в коридор. У довгому коридорі можна обклеїти простір біля вхідних дверей одним видом шпалер, а дальню частину - іншим, зробивши в місці стику арку. Коридор буде поділений на два приміщення і не буде виглядати таким довгим і вузьким.
Корисна порада
Враховуйте дизайн інтер'єру квартири - оформлення коридору не повинно вибиватися із загального стилю.