Як організувати пекарню.

У приватній міні-пекарні є всі шанси для того, щоб вести успішну конкурентну боротьбу з великими хлібозаводами, що працюють за однією налагодженою схемою і набагато менш мобільними. Проте варто пам'ятати, що навіть міні-пекарня - це повноцінне виробництво, в якому використовується професійне обладнання та задіяні кваліфіковані фахівці.
Вам знадобиться
  • -інформація про стан хлібобулочної галузі в регіоні;
  • -приміщення від 100 квадратних метрів;
  • -лінійка обладнання для випічки і зберігання хліба;
  • - сертифікати відповідності на кожен вид продукції, що виробляється;
  • -близько восьми змінних пекарів і пакувальників, технолог і бухгалтер.
Інструкція
1
Проведіть маркетингове дослідження перш, ніж зважитися на створення власної пекарні - оцініть ринок хлібобулочних виробів в своєму регіоні. Якщо відчувається брак навіть стандартних хлібобулочних виробів на ринку, то вам і вашій пекарні зелена дорога відкривається в будь-якому випадку. Якщо ж звичайні нарізні батони й буханці пшеничного хліба на полицях магазинів є завжди, то краще зробити упор на якість і унікальність тієї продукції, яку будете випускати ви.
2
Знайдіть відповідне приміщення для пекарні, ознайомившись у всіх деталях до вимог Росспоживнагляду і потім узгодивши той варіант, який ви визнаєте для себе прийнятним. Не підходять для ваших цілей напівпідвальні приміщення, приміщення, що не мають системи вентиляції або НЕ підключені до центральної каналізаційної системи. Обидві виробничих зони (зона випічки та пакувальна зона), а також складське приміщення мають бути чітко відокремлені одне від одного - це теж жорстка вимога дозвільних організацій.
3
Закупіть основне і допоміжне обладнання для виробництва хліба. Досвідчені гравці ринку радять вкладати кошти поки тільки в імпортне обладнання, вироблене в країнах Західної Європи. Купуючи дорогу лінійку більш автоматизованого обладнання для випічки хліба, ви можете навіть заощадити на зарплаті персоналу пекарні, так як людей для роботи знадобиться менше.
4
Найміть технолога, який має досвід роботи саме в хлібобулочної галузі, а не просто в харчовій промисловості. Змінних пекарів і пакувальників вам знадобиться мінімум по двоє на кожну зміну. Не обійтися пекарні і без бухгалтера, тоді як функції менеджера з постачання та розповсюдження на перших порах зазвичай виконує сам підприємець.
Корисна порада
Для збуту хлібобулочної продукції налагодьте ділові відносини з однією з оптових фірм, які скуповують хліб у виробників і продає його роздрібним торговельним точкам - розвозити хліб по магазинах самостійно для вас буде занадто клопітно.