Як відіпрати ручку з одягу.

Плями від чорнила кулькової ручки можуть потрапити на одяг. Видаляти забруднення необхідно, поки вони свіжі. Застарілі плями вбираються у волокна тканини, тому для їх виведення доведеться докласти чимало зусиль і часу.
Вам знадобиться
  • Етиловий спирт, перекис водню, нашатирний спирт, ацетон, харчова сода, кухонна сіль, скипидар, молоко, уайт-спірит.
Інструкція
1
Змочіть ватяний тампон в етиловому спирті. Протріть забруднену ділянку тканини від країв до середини. Етиловий спирт розчинить пляма від ручки.
2
Якщо пляма від ручки виявилося на білій тканині, вивести його можна за допомогою перекису водню. Змочіть ватяний тампон в рідині, протріть ділянку забруднення. Потім змішайте 1 чайну ложку нашатирного спирту зі склянкою води. Обробіть пляма отриманим розчином. Виперіть виріб в теплій мильній воді і ретельно прополощіть.
3
Присипте свіжа пляма від ручки кухонною сіллю або харчовою содою. Залиште на деякий час і видаліть. Потім обробіть забруднення слабким розчином лимонної кислоти або оцту. Даний спосіб підходить для білих тканин. Перед видаленням плями з кольорового текстилю протестуйте засіб на виворітній стороні виробу або в непомітному місці. Якщо тканина не втратила своїх властивостей, сміливо виводите пляма.
4
Щоб видалити пляму від ручки, візьміть скипидар і нашатирний спирт в рівних кількостях. Змочіть ватяний тампон в отриманої рідини і обробіть пляма. Залиште на деякий час. Коли забруднення повністю зникне, виперіть виріб у теплому мильному розчині і прополощіть.
5
Змішайте по 2 столові ложки ацетону і етилового спирту. Ватним тампоном, змоченим в розчині, обробіть ділянку забруднення, діючи від країв до середини. Залиште до повного зникнення чорнильного плями. Потім виперіть одяг у теплому мильному розчині і ретельно прополощіть.
6
Візьміть уайт-спірит або інший доступний розчинник. Змочіть ватяний кулька в рідині і акуратно потріть пляму. Залиште на деякий час. Якщо з першого разу забруднення не віддалилося, повторіть процедуру. Потім виперіть одяг звичайним способом і ретельно прополощіть.
7
Пляма від ручки замочіть в молоці, попередньо нагрітій. Залиште на 15-30 хвилин, виперіть в теплому мильному розчині і прополощіть.