Як перевести ампери в кіловат. переклад потужності в струм.

На вилках, розетках, запобіжниках, автоматах, лічильниках, і т.д. зазначений максимальний струм, виражений в амперах. Але на електроприладах вказують споживану потужність, виражену у ватах або кіловатах. Як же дізнатися, навантаження якої максимальної потужності можна вмикати через те чи інше електроустановочне виріб?
Інструкція
1
Перевести силу струму в потужність неможливо, якщо невідомий ще один параметр - напруга. Якщо ж останнє відомо, а в більшості випадків це саме так, скористайтеся наступною формулою: P = UI, де P - потужність (Вт), U - напруга (В), I - сила струму (A).
2
Якщо напруга є змінним, використовуйте його чинне, а не амплітудне значення. Саме воно в більшості випадків і вказано. Якщо ж вказано амплітудне значення напруги, що буває вельми рідко, переведіть його в чинне, поділивши на квадратний корінь з двох (приблизно 1,41, чого достатньо для більшості практичних розрахунків).
3
Потужність в результаті розрахунку вийде у ВАТ. У разі якщо вам необхідно її значення в кіловатах, поділіть її на тисячу.
4
Іноді виникає зворотна задача: визначити струм в ланцюзі, знаючи потужність і напруга, з метою вибору вилки, розетки, автомата, лічильника, і т.п. В цьому випадку скористайтеся зворотної формулою: I = P/U.
5
Якщо при цьому потужність виражена в кіловатах, попередньо переведіть її в вати, помноживши на тисячу. Значення напруги також використовуйте чинне.
6
У разі ж, якщо напруга виражено в кіловольт, отримати його значення в вольтах банальним множенням на тисячу виходить не завжди. Дуже часто його при цьому округлюють. Запам'ятайте, наприклад, що у розповсюдженого позначення 0,4 кВ мається два значення. В Росії це - 380 В, а в Європі - 400. Втім, більшість навантажень, призначених для роботи в Європі, працюватимуть при злегка зниженому напрузі і в Росії. Зворотний же сумісність не гарантується.
7
Незалежно від того, яку з операцій ви виконали - з перекладу сили струму в потужність, або навпаки, ніколи не перевантажуйте ні кабелі, ні будь-які електроустановочні вироби. Це загрожує їх перегрівом, виходом з ладу і навіть пожежею.