Що таке власність.

У юридичній науці існують два споріднених поняття: право володіння і право власності. У побуті ці слова вважаються синонімами і часто один одного замінюють, однак для оформлення документів та представлення інтересів, наприклад, в суді важливо вміти точно оперувати термінами. Оскільки « власність » - більш широке поняття, має сенс зупинитися на ньому.
Інструкція
1
Вже в Стародавній Греції з'явилося поняття "особисте майно". Найпершими предметами приватної власності стали знаряддя праці, домашнє начиння, худобу (рухоме майно). Пізніше у приватну власність перейшла і земля (нерухоме майно).
2
Власність - це право розпорядження будь-яким майном, аж до його знищення. Іншими словами, власність - це законне і невідчужуване третіми особами привласнення чого-небудь юридичною або фізичною особою. Припустимо, ви власник особистого комп'ютера. Ви можете його продати, подарувати, зламати або викинути, на відміну від вашого сусіда, який не може цього зробити. Це важливий момент, оскільки він підтверджує, що власність - це відносини не між людиною і річчю, а відносини між людьми з приводу речі.
3
Сьогодні існує величезна різноманітність форм власності. Але для більшості людей відомі дві її основні різновиди: приватна і державна. Решта форми представляють собою змішання цих двох видів, що відрізняються один від одного ступенем відповідальності та порядком відносин.
4
Володіння власність ю може бути законним (титульним) і незаконним. Незаконне, у свою чергу, може бути сумлінним - коли людина не знав, що є незаконним власником, і недобросовісним - коли власник знав, що розпоряджається чужою річчю.
5
Володіти річчю - означає не мати її у власності, а мати можливість нею розпоряджатися. Класичний приклад - оренда. Орендар приміщення не має права власності на нього, але користується (володіє) ім.
6
Крім цього відношення власність ділиться я на динамічну і статичну. Перший різновид визначає механізм та процедуру переходу права власності від однієї особи до іншої. Статичні ж відносини власності розкривають порядок володіння власність ю однією особою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0z8Z91hOWi0