Як зняти запальний процес.

Одне з найпоширеніших запальних захворювань - бронхіт. Розрізняють його гостру і хронічну форми. Гострий бронхіт викликають віруси, до яких потім приєднуються пневмококи, стрептококи, грибки, які мешкають в дихальних шляхах. Провокує бронхіт переохолодження, зниження імунітету та ін. Без належного лікування гостра форма захворювання переходить у хронічний бронхіт. Також цьому процесу благоприятствуют куріння, вік, погана екологічна обстановка.
Вам знадобиться
  • - листя евкаліпта;
  • - масло евкаліпта;
  • - анісова масло;
  • - йод 5%;
  • - насіння льону;
  • - плоди анісу;
  • - трава оману;
  • - трава шавлії;
  • - молоко.
Інструкція
1
Щоб попередити ускладнення, починайте лікування гострого бронхіту якомога раніше. Якщо не виділяється гнійна мокрота, спробуйте обійтися більш «простими» медикаментозними засобами типу аспірину, парацетомолу, відхаркувальних речовин - "Мукалтину", "пертуссин", "Бромгексину", йодиду калію.
2
Приймайте засоби, що пригнічують кашльовий рефлекс, з кодеїном. Добре пригнічує кашель "Тусупрекс" і "Лібексін", що не викликають звикання.
3
Робіть парові інгаляції з відхаркувальними і розріджують мокротиння засобами. Добре впливають пари евкаліптової, анісової масел. Для приготування евкаліптовій інгаляції налийте літр води в каструлю, помістіть туди 2 столові ложки подрібнених евкаліптового листя, поставивши на вогонь, доведіть до кипіння. Знявши каструлю з вогню, додайте одну чайну ложку ароматичної олії (евкаліпта або анісу), 10 крапель спиртової настоянки 5% йоду. Зробіть з паперу воронку, накривши широкою стороною воронки ширяючу каструлю, дихайте через вузький кінець воронки, введеної в рот. Довжина воронки не повинна перевищувати 25 см. Теплові інгаляції проводите по 5 хвилин кілька разів на день протягом 3-5 днів.
4
Приймайте протизапальні та бронхолитические фітозбори. Візьміть 4 столові ложки насіння льону, по 1 столовій ложці плодів анісу і трави оману, заливши компоненти склянкою окропу, настоюйте протягом 12 годин. Приймайте при гострому бронхіті по чайній ложці тричі на день за півгодини до їди.
5
Ефективним засобом лікування бронхіту є шавлія лікарська. Залийте столову ложку подрібненої трави шавлії склянкою киплячого молока. Наполігши 30 хвилин, процідіть. Пийте настій гарячим перед сном.
Зверніть увагу
Запущений бронхіт призводить до обструктивному синдрому, результат якого - склероз бронхіальної стінки і емфізема легенів.
Корисна порада
Одним з найважливіших профілактичних факторів захворювання гострим бронхітом є загартовування організму до настання холодної пори року. Це дозволяє використовувати приховані можливості організму і мобілізує його на боротьбу з інфекцією в потрібний час.