Як обчислити споживану потужність.

В даний час в кожному будинку є безліч пристроїв, що живляться від електромережі. Однак нерідко, а особливо в зимовий час, власники всього цього побутового «арсеналу» стикаються з серйозною проблемою: вибиванням автоматичних пробок на лічильнику. Причина цього криється в перевантаженні електромережі. Щоб подібної неприємності не траплялося, потрібно розраховувати споживану потужність електроприладів і підключати їх в електромережу через стабілізатор.
Вам знадобиться
  • - фазометр;
  • - інструкції до електроприладів;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що прилади-спожили електричної енергії мають два різновиди потужності: активну і реактивну. Відмітна особливість активного навантаження полягає в тому, що пристрій перетворює всю споживану електроенергію в тепло. Представники цієї групи: електрочайники, праски, кип'ятильники, бойлери та інші електроприлади. Відповідно всі інші пристрої, що живляться від електромережі і не здатні перетворювати електрику в тепло, відносяться до другої групи, наприклад, електродвигун.
2
Пам'ятайте, що повна потужність приладів та активна потужність тісно взаємопов'язані між собою. Їх залежність виражена у формулі: Ра = cos? * P, в якій Р - показник повної потужності, Ра - значення активної потужності, а cos? - Коефіцієнт потужності (його визначити можна за допомогою фазометра, проте в деяких випадках робити це не доведеться, оскільки виробники в паспорті пристрою або на задній панелі його корпусу вказують значення cos? Для цього конкретного приладу). Показник активної потужності знайти можна в поданій до пристрою інструкції. Маючи дві величини (коефіцієнт потужності і значення активної потужності), розрахуйте повну потужність по кожному використовуваному будинку електроприладу, належала до першої групи.
3
Виконуючи підрахунок повної потужності електроприладів, не упустите з уваги один важливий момент: всі пристрої, в основі яких знаходиться компресор, наприклад, насос або холодильник, при включенні споживають в декілька разів більше енергії, ніж в робочому режимі. Зважаючи на це, паспортне значення потужності цих приладів помножте на 5. Монітори та персональні комп'ютери теж мають пускові струми: їх значення перевищує номінальні показники в три рази.
4
Підсумуйте отримані показники повної потужності по окремим використовуваним пристроям.
Зверніть увагу
Якщо не виконати подібні розрахунки і включити одночасно в мережу кілька приладів з високими показниками потужності, наслідки можуть бути жахливими - замикання електропроводки і навіть пожежа.
Корисна порада
Не допускайте, щоб стабілізатор працював з повним завантаженням: цим значно скоротиться термін його експлуатаційної служби. Для того щоб дане пристосування працювало в щадному режимі, до отриманих розрахунковими даними (сумарна повна потужність) додайте приблизно 20% від суми повної потужності електроспоживачів.