Як розробити місію.

Складовою частиною комп'ютерних стратегій і рольових ігор є сценарії або, як їх ще називають, місії. Як і в справжньому житті, в грі її героєві належить вирішити ту чи іншу задачу, послідовно пройти «етапи великого шляху» і досягти поставленої перед ним мети. Від грамотної розробки місії в чому залежить привабливість гри для користувача і її комерційний успіх.
Інструкція
1
Почніть зі створення сюжетної лінії ігровий кампанії. Передбачте можливість зміни сюжету з плином часу. Зміні можуть підлягати як деталі місії, так і вся сюжетна основа цілком. Такий підхід дозволяє зберегти інтерес користувачів до гри, зробити її більш динамічною і захоплюючою.
2
Розробіть структуру кампанії або послідовності пов'язаних між собою кампаній. Як правило, ігрові етапи мають лінійний характер, тому потрібно заздалегідь вибрати порядок проходження етапів. Наприклад, місія може полягати в послідовному участю гравця в становленні і розвитку кількох історичних епох, активною дійовою особою яких є ігровий персонаж.
3
Приступайте до опрацювання ключових моментів сюжету. Визначте долю головних і другорядних персонажів. Не виключено, що комусь із них судилося стати зрадником, іншого підстерігає смерть, а третій впевнено пройде всі призначені йому сценарієм випробування. Чим більш непередбачуваним буде розвиток сюжетної лінії, тим більше у розробника шансів завоювати довіру і симпатії гравців.
4
Використовуйте для розробки початкового плану кампанії класичний мозковий штурм. Для цього організуйте робочу зустріч всіх, хто бере участь у створенні ігрового сценарію, і обговоріть основні риси кожної окремої місії, з яких складається кампанія цілком. З метою зняття обмежень не рекомендується включати в групу формальних керівників проекту, інакше їх авторитет не дозволить провести вільне обговорення. Розгляду підлягають усі пропозиції, включаючи найнеймовірніші; критика при цьому заборонена.
5
Через деякий час проведіть повторну опрацювання сюжету. Після створення первісного начерку місії ви виявите, що деякі частини сюжету потрібно видозмінити, зістикувавши їх з іншими елементами сценарію. На цьому етапі можуть з'явитися додаткові персонажі з новими завданнями та цілями. Особливу увагу приділіть деталям, які здаються малозначними. На Сході кажуть: «Диявол ховається в дрібницях».
6
Розподіліть між учасниками проекту завдання і почніть роботу по втіленню сценарію у життя. Наприклад, дизайнери несуть відповідальність за створення і опрацювання ландшафту, розстановку на місцевості ігрових персонажів і так далі. Програмісти розробляють різні моделі поведінки, відповідні наміченим планом місії і її складності.
7
На заключному етапі проведіть тестування місії. Можливо, для цього знадобляться два-три тижні. Виявлені недоліки усуньте по ходу перевірки працездатності сценарію. І пам'ятайте про те, що, як і в хорошому пригодницькому фільмі, місія повинна бути все ж здійсненна.
Корисна порада
Додаткове джерело: «Комп'ютерні ігри: як це робиться», М. Зальцман, 2000.